Canon’ un Yeni Fotoğraf Makinesi EOS M200

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Canon yeni ve düşük bütçeye hitap eden fotoğraf makinesi EOS M200’ü meraklılarına duyurdu.

EOS M200, Canon’un önceki modeli M100’ ün devamı niteliğinde tasarlanmış. M100’ de olduğu gibi 24.1 MP APS-C sensörü bu makinede de bulunuyor. EOS M200’ ün işlemcisi güncellenmiş bir Digic 8, ayrıca fotoğraf makinesi Dual Pixel göz algılamalı otomatik netlenen 4K ve 24p video çekimi özelliklerine de sahip.

Fotoğrafa merak salanlar için giriş seviyesi bir fotoğraf makinesi olan EOS M200, çok fazla detaya inmeden üzerinde çok az fiziksel kontrol alanları ile kullanıcının karşısına çıkmış durumda. Kontroller ve ayarlar, makinenin dokunmatik ekranından gerçekleştirilebiliyor.

M200, sahip olduğu sensör ile ayrıntılı RAW görüntüleri sağlayarak mükemmel fotoğraf kalitesi sunuyor. M200, Dual Pixel otomatik netleme özelliği ile fotoğraf ve videolarda mükemmel bir hassasiyete de sahip. Dual Pixel otomatik netleme özelliği, amatör fotoğrafçılar için fotoğraf çekimini çok daha kolay kılıyor. Önemli bir detay ise, Canon otomatik netleme noktalarını 49’dan 123’e çıkardı.

Canon EOS M200, 24 fps hızında 4K video çekebiliyor. Makine aynı zamanda PowerShot G7 X Mark III’lerde olduğu gibi dikey videolarda kaydedebiliyor.

Canon EOS M200’ ün teknik özelliklerine gelecek olursak

– 24.1 MP APS-C boyutlu sensör

– UHD video ve 120 fps HD

– Dual Pixel CMOS otomatik netleme

– Çevrimiçi görüntü paylaşımı ve uzaktan kontrol için Bluetooth ve WiFi

– 180 derece dışarı eğilebilir dokunmatik ekran

– Zaman atlamalı video çekimi

EOS M200’ ün, 549 dolar yani yaklaşık 3130 lira fiyatla satışa çıkması bekleniyor.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir