Bu içerik 204 defa okundu

Whatsapp’ ta Mesajları Değiştirebilen Güvenlik Açığı

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ ta, hem genel hem de özel görüşmelerdeki mesajların değiştirilebilmesine izin veren güvenlik açığı tespit edildi.

Kaspersky Güvenlik Araştırmacısı Victor Chebyshev: “Whatsapp uygulamasında bulunan bu güvenlik kusurları, grup sohbeti katılımcılarının yanlış mesajlarla aşağılanmasına neden olabileceği için gerçekten çok ciddi, bu güvenlik açığı, kullanıcıların WhatsApp’ ı kullanmayı bırakmaları gerektiği anlamına gelmiyor, çünkü güvenlik hataları tehlikeli olsa da, hemen her yazılım türünde görülebilir” açıklamalarında bulundu.

Kullanıcılar grup sohbetlerinde çok dikkatli olmalı

Kaspersky Güvenlik Araştırmacısı Victor Chebyshev: “Kullanıcılar grup sohbetlerinde çok dikkatli olmalı, özel bir sohbet sırasında herhangi bir şüphe oluşursa, yazarın kimliğini doğrulayın. WhatsApp güncellemelerinin ne zaman yayınlanacağına ve güvenli kalmak için hemen yeni sürümleri indirdiğine dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.”

Kimlik bilgileri ve mesaj içeriği değiştirilebiliyor

Uzmanlar, WhatsApp’ ta birden fazla güvenlik açığı tespit edildiğini ve bu açıkların sadece grup yazışmalarında kullanılan “alıntı” özelliğini etkilediğini savunuyor.

Güvenlik açıkları kullanarak, grup yazışmalarında “alıntı” özelliğini kullanan kullanıcıların, kimlik bilgileri ve mesaj içeriklerinin hackerlar tarafından değiştirilebileceği söyleniyor.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir