Instagram Beğeni Sayısı da Dâhil Olmak Üzere Tüm Yeni Özelliklerini Tanıttı

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Instagram Beğeni Sayısı da Dâhil Olmak Üzere Tüm Yeni Özelliklerini Tanıttı

Sosyal medya devlerinden Instagram, bugün gerçekleştirdiği konferansta yeni kamera tasarımı ve daha birçok yeni özelliğini kullanıcılarına tanıttı.

Instagram, bugün gerçekleştirilen konferansta sosyal medya uygulamasına ekleyeceği yeni özellikleri açıkladı. Bu özellikler arasında kamera ara yüzü için yeni tasarım ve ‘Create Mode’ gibi yenilikler var.

Yenilikler arasında bulunan kamera ara yüzünde tekerleğe benzeyen bir yapı bulunuyor ve bu tekerlek üzerinde bulunan kamera efekleri arasından size uygun olanı seçmek mümkün. Instagram cephesinden yapılan açıklamada; yeni kamera güncellemesinin amacının efekt eklemeyi kolaylaştırmak ve tüm içerik kullanımını basit hale getirmek amacıyla tasarlandığı bildirildi. Create Mode özelliği ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Instagram, alışveriş yapanları da düşünen bir özellik üzerinde de çalışmaya başladığını açıkladı. Önceden paylaşımın üzerini tıkladığımızda ürünlere ait fiyat ve satış sayfalarına ulaşmak mümkündü. Yeni özellik ile birlikte direk olarak Instagram üzerinden alışveriş yapmak mümkün olacak.

Bağış yapmak isteyen kullanıcıları da düşünen Instagram, bağış çıkartması özelliğini kullanarak kâr amacı gütmeyen kuruluşlara çıkartmalar üzerinden bağış yapabileceğini açıkladı.

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konu ise beğeni sayıları konusu. Instagram bu konu ile ilgili de açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; kullanıcıların beğeni sayısından daha çok fotoğraf içeriğine odaklanmasını isteyen firma artık fotoğraflardaki beğeni sayısı özelliğini kaldıracak.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir