Instagram Fenomenlerini Yıkan Haber

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Instagram Fenomenlerini Yıkan Haber

Sosyal medyanın her geçen gün hızla hayatımıza girmesi ile birlikte insanların birbirleriyle etkileşimleri de hızla artmaya başladı. Fakat bu durum artıları olduğu gibi eksileri de beraberinde getirdi. Instagram’ da bu konu ile ilgili radikal bir karar almak üzere.

Instagram neredeyse hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi ve günümüzün büyük bir kısmında vaktimizi Instagram’ da geçirmeye başladık. Hal böyle olunca da paylaşımlar ve beğenilerin de önemi büyük olmaya başladı. Paylaştığımız fotoğrafların içeriğinden çok ne kadar beğeni aldığı daha önemli hale geldi. Influencer’ lar da başarıyı ve popülerliği beğeni sayısına göre değerlendiriyor. Yani beğeni sayınızın çokluğu bu anlamda daha önemli hale geliyor.

Beğeni sayısının bu kadar önemli olması da kullanıcılarda beğenilme baskısını da beraberinde getiriyor. Bu baskı neticesinde de ruhsal sağlık problemleri artmaya başlıyor. Instagram yetkilileri de bu durumun önüne geçme adına ruhsal baskıdan uzak bir ortam oluşturma adına beğeni sayılarının görünmediği paylaşımlar konusunda bir öneri sundular.

Teknoloji haber yayını yapan Tech Crunch’ın haberine göre Instagram bundan sonra beğeni sayısından ziyade paylaşımın içeriğine daha önem verecek. Bu durum takipçi sayısı az olan kullanıcıları mutlu edeceğe benzese de fenomen diye tabir ettiğimiz kullanıcıları pek de mutlu etmeyecek gibi gözüküyor. Özellikle de beğeni sayısının kendileri için çok önemli olduğunu bilen ve gelirlerini beğeni sayısına göre belirleyen Influencer’ lar bu durumdan çok etkileneceğe benziyor.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir