En İyi 5 Online Fotoğraf Düzenleme Sitesi

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

1- Pics Art

Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bir online fotoğraf düzenleme yazılımı olan Pics Art’ın, çok sayıda eğlenceli efektleri, başarılı otomatik kesme aracı ve kolay dışa aktarma seçenekleri programın artıları arasında sayılabilir. Fakat ileri düzey düzenleme araçlarından yoksun olması da eksi yönlerinden birisi.

Genel olarak eğlenceli tarzda içerikler üretmeye odaklı olarak çalışan Pics Art, basit bir kullanıma sahip olduğu için ince renk derecelendirme araçları veya karmaşık katman ve maskeler içermez. Arka plan kesme ve değiştirme araçları anlamında gayet başarılıdır. Nesnenin karmaşık olmayan bir arka planı varsa seçim yapma ve nesneyi düzgün bir şekilde keser ve düz renk, gradyan veya doku ile değiştirmenize olanak tanır. Küçük düzeltmeler yapabilmeniz için bir silgi aracı da mevcut.

2- Polarr

Polarr, daha ileri düzey kullanıcılar için ideal bir online fotoğraf düzenleme editörüdür. Gelişmiş düzenleme araçları, ücretli olanlardan açıkça ayrıştırılmış Premium filtreler gibi yönleriyle kullanıcılardan artı puan alan yazılım, karışık ara yüz ve günde sadece tek bir dosya çıktısı alma gibi yönleriyle de eksi puan almış durumda.

Minimal bir arabirime sahip resim düzenleyici sayesinde fotoğrafa odaklanma anlamında kolaylık sunan uygulama zamanla aşinalık kazanacağınız çeşitli düzenleme araçlarına da sahip.

3- Fotor

Daha çok yeni başlayan kullanıcılar için tercih edilen bir online bir fotoğraf düzenleme editörüdür. Fotoğraf düzenleyici, güçlü düzenleme araçları, yardımcı video öğreticileri gibi artı özellikleri bünyesinde barındırırken, 15 mb dosya boyutu sınırı ve çok az dışa aktarma seçeneği gibi eksi yönlere sahip.

Program kullanıcılarına üç seçenek sunuyor. Bunlar fotoğrafı düzenleme, kolaj oluşturma ya da tasarım oluşturma. İlk ikisi oldukça açıklayıcı ve ikincisi kendi resimlerinizi kullanarak sosyal medya yayınları, kartlar, posterler ve çok daha fazlasını yapmanızı sağlıyor.

300 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen düzenleyiciye yükleyeceğiniz fotoğrafların 19 MB’tan küçük olması gerekir ve uygulama kendi içinde sizin için yeniden boyutlandırmaz, bu nedenle harici yazılımlar kullanarak bu sorunu halletmeniz gerekir.

Oldukça etkili düzenleme araçlarına sahip olan uygulama, bir iyileştirme aracı, klon ve hatta ‘makyaj’ özelliklerine sahip. Ücretsiz sürümü de oldukça başarılı olan uygulamanın Premium sürümüne geçmeniz durumunda fazlaca seçenek sizi karşılıyor olacak. Eğitici video seçeneği de kullanıcılar açısından oldukça önemli bir detay.

4- PhotoPea

Photoshop’ a en yakın online fotoğraf düzenleme editörü olarak bilinen PhotoPea; PSD, GIF, PDF, JPG, PNG ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli dosya formatlarını desteklemesi, gelişmiş düzenleme araçlarına ve tek tıkla indirme özelliğine sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Başlangıçta karmaşık gelse de Photoshop’ a aşina iseniz zorluk yaşamayacağınız bir uygulama. Fakat gelişmiş resim düzenleyici yazılımına alışkın değilseniz çok zor olabilir. Çok fazla eklentiyle kullanıcılarına sınırsız çalışma imkanı sunan uygulama, bir sıvılaştırma aracı, lens düzeltme, son derece özelleştirilebilir fırçalar, ayar katmanları ve çok daha fazlası sunuluyor.

5- Pixlr X

Bilinen en iyi online fotoğraf düzenleme editörüdür. Karmaşık olmayan, kaydırıcı kontroller, şeffaf katmanlar, tek tıklama ile otomatik düzeltme gibi göze çarpan özellikleri bünyesinde barındırıyor. Pixlr X piyasada bilinen birçok masaüstü uygulamasını bile geride bırakacak bir photo editör. Premium özellikleri için ücret istiyor olsa da ücretsiz sürümü pek çok ihtiyacı karşılayabiliyor. Ayrıca program oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip.

Çeşitli kesim araçları, sihirli bir değnek aracı, serbest biçimli seçimler ve bir kement aracıyla öğeleri kesip yeni bir katman olarak çıkarabileceğiniz etkili bir resim düzenleyici. Ayrıca kendinizi ya da bir başkasını zayıflatabileceğiniz sıvılaştırma aracı bile var 🙂

Online fotoğraf düzenleme yazılımı olarak Pixlr X, son derecede etkili ve ince ayar konusunda aradığınız bir photo editördür.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir