Facebook Messenger Mesajlarını Karşı Taraftan Silme

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Facebook Messenger Mesajlarını Karşı Taraftan Silme

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook mesajlaşma uygulaması Messenger’ a karşı tarafa gönderilen mesajları silme özelliği getirdi.

Çoğumuzun bazı anlarda mesajlaşırken keşke bunu yazmasaydım dediği ya da mesajı yanlış kişiye gönderdiği anlar olmuştur. Yakın zamanda WhatsApp bu duruma çözüm getirdi ve atılan mesajları karşı taraftan silebilme özelliğini piyasaya sundu. Bu duruma kayıtsız almayan Facebook da aynı özelliği Messenger uygulamasına getirdi. Böylelikle Messenger üzerinden göndermiş olduğunuz mesajları hem kendi sayfanızdan hem de karşı tarafın sayfasından silebileceksiniz. Özelliğin kötü tarafı ise bu işlem için sadece 10 dakikanız olacak yani pişmanlığınız 10 dakika içinde çözümlenecek.

Özelliğin kullanımı WhatsApp ile benzerlik taşıyor. Öncelikle mesajın üzerine parmağınızı basılı tutup daha sonra herkesten sil seçeneğine basmanız. Böylelikle mesaj iki taraftan da silinecek fakat karşı tarafın ekranında mesajın silindiğine dair yazı çıkacağını unutmayın.

Şimdilik ilk 10 dakikayı kapsayan özellik ileride süre artışına gidebilir. Tıpkı WhatsApp uygulamasının bu özelliği ilk başlarda 8 dakika sınırında tutup sonradan sürenin uzaması gibi.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir