YouTube Geçmişini Otomatik Olarak Nasıl Silerim?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Google, Youtube içerikli yeni bir özelliği kullanıcıların hizmetine sundu. Artık Youtube arama geçmişini otomatik olarak silebilecek. Bilindiği üzere arama geçmişi Youtube platformunda size ilginizi çekebilecek benzer videolar önermesi için kullanılıyor. Ancak bunun dışında üçüncü parti yazılımlar da reklam odaklı içerikler için kişisel verilerinizi depoluyor. Ayrıca bir de aynı bilgisayarı başkalarıyla kullanım durumunda arama geçmişinizi diğer şahısların görmesi durumu da var.

Tüm bunların ışığında Google artık YouTube geçmişini otomatik olarak silebiliyor. Bahse konu ayarı YouTube geçmişi sayfasında görmeniz mümkün. Youtube geçmişi sayfasını açtığınızda karşınıza iki seçenek çıkacak. Bunlardan ilki “Geçmiş Açık” seçeneği ikincisi ise “Etkinlik siz manuel olarak silinceye kadar saklanır” seçeneği. Eğer geçmiş aramaları silmek istemiyorsunuz fakat kalmasını istediğiniz içerik ile ilgili değişiklik yapmak istiyorsanız “Geçmiş Açık” seçeneğinden “Ayarları değiştir” demeniz gerekiyor. Eğer “Ben arama geçmişim de videolar da tutulsun istemiyorum.” derseniz o zaman otomatik silme ayarını seçebilirsiniz. Bu durumda ise karşınıza Google üç seçenek sunuyor: “Ben silene kadar saklansın”, “18 ay süreyle tut” ve “3 ay süreyle tut”.

Şuan için günlük olarak geçmiş silme seçeneği mevcut değil. Ancak belirleyeceğiniz seçenek doğrultusunda Google sizin için her şeyi otomatik olarak hallediyor. Böylece sürekli siteye girip temizlik yapmanıza gerek kalmıyor.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir