PlayStation ve Xbox Kolları İle iPhone ve iPad’ da Nasıl Oyun Oynanır?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

iOS 13 birçok yenilik ile birlikte hayatımıza girdi. iOS 13 ile Apple’ da mobil oyun anlayışında değişime ve yeniliğe gitmiş durumda. Artık iPhone ve iPad’ de oynadığımız oyunları PlayStation ve Xbox kumandasına entegre edip oynamak mümkün.

Apple firması iOS 13 ile birlikte PlayStation 4 kumandası DualShock 4 ve Xbox One kumandalarının bazılarının oyunlarda kullanımına destek verdi. iPhone üreticisinin mobil oyunlarda daha fazla keyif almamızı kolaylaştıran Arcade’ yi kullanıma açtı. Arcade ile birlikte akıllı telefonunuz adeta taşınabilir oyun konsoluna dönüşmüş durumda. Oyunları daha da keyifli hale getirmek için de oyun kumandaları kaçınılmaz oluyor. Bu durum için öncelikle iOS 13 güncellemesi yapmayı unutmayınız.

Bluetooth desteği olan Xbox kumandasını açtıktan sonra, kumandanın üst tarafında yer alan kablosuz bağlantı tuşuna dokunarak cihaz araması yapabilirsiniz. iPhone veya iPad modelinde Genel – Bluetooth adımlarını izleyerek kumanda görüntülemek mümkün. Kumandanın ismine tıklayarak bağlantı sağlanıyor. Böylece MFi kumanda destekli tüm oyunları kumanda ile oynamak mümkün. DualShock 4 sahipleri de benzer adımları izliyor. Telefonunuzda Bluetooth ekranını açtıktan sonra DualShock 4’ ün PlayStation tuşu ile Share tuşuna aynı anda basıp bir iki saniye beklemeniz yeterli. DualShock 4’ ün arkasındaki LED ışıkları yanıp sönmeye başladığında mobil cihazınızın Bluetooth ekranında kumandayı görebilirsiniz. Böylece bağlantı sağlanmış olacak. Cihazınıza aynı anda iki kumandaya bağlamak da mümkün. Böylece oyunları arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir