Youtuber-Vlogger Kamera Tavsiyeleri

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

VLog videosu çekmek için en önemli ekipmanlardan birisi elbette ki kamera. Teknolojinin her geçen gün kendisini geliştirdiği bir dünyada artan kamera sayısı da inkar edilemez boyutlarda. Doğal olarak seçim yapmanın zorlaştığı bu alanda elimden geldiğince sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğüm seçenekleri sizler için derledim.

Artık telefonların bile yüksek kalitede çekimler yapması mümkün ama iyi bir kameranın yerini tutmaları zor. Kaliteli yayın ve iş için video kameraları tercih etmenizi öneririm.

Sony HDR – PJ410 Projeksiyon Video Kamera

Başlangıç için bence iyi bir seçenek. 1920x1080p Full HD çözünürlükte video kaydı, hareketli görüntüler için optik titreşim engelleme sistemi, optik zoom gibi özelliklere sahip. Ayrıca Wifi desteğiyle görüntülerinizi tablet ya da akıllı telefonlarınıza aktarabilme imkanı sunuyor.

Sony A6300 Aynasız Fotoğraf Makinesi

Vlogger’ lığa iyi bir giriş için ideal bir makine. 4K ve 24fps çekim ile sinematik görüntüler elde etmek mümkün. Ayrıca 120fps slowmotion video çekebilme özelliği. Oldukça hafif ve küçük olan bu makine video çekimi esnasında mükemmel bir otomatik netleme performansına da sahip. Değiştirilebilir lens özelliği de ayrı bir avantaj.

GoPro Hero 6

Su altı ve dağcılık gibi aksiyon tarzı videolar çekmeyi sevenler için biçilmiş kaftan. Full HD çözünürlükte video kaydı yapabilme özelliği. Fiyat-performans açısından ideal. Dahili olarak Wi-Fi özelliği ile telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde çektiğiniz videoları telefona aktarma özelliği.

Canon 80D

Kısa film ya da benzer tarzda çekimler için en ideal makine Canon 80D. Full HD video kayıt özelliği, kullanım yerinize ve amacına uygun olarak değiştirilebilir Cinema-Eos lensler, handycam kameralara göre daha çeşitli menüler. Manuel modda dilediğiniz diyafram ve enstantane gibi ayarları yapabilir ve farkınızı konuşturabilirsiniz.

Canon XA30 Video Kamera

Tecrübeli Vlog kullanıcıları için uygun bir kameradır. Başlıca özelliklerinden biri kamera üzerinde bulunan profesyonel kontrol seçenekleridir. Kamera üzerinden zoom yapabilir, XLR mikrofon girişleri ile kaliteli ses kaydı yapabilirsiniz. Bir diğer özelliği ise çift SD kart girişi bulundurmasıdır. Çekim esnasında kartınızdan birinin dolması durumunda otomatik olarak ikinci karta geçer ve sizi vlog çekimlerinizde kart değiştirme zahmetinden de kurtarır.

Sony FDR-AX1

Kayıtlarınızı daha üst bir seviyeye çıkarmak istiyorsanız Sony FDR-AX1 4K kayıt seçeneği ile size profesyonel bir çözüm sunar. ½,3 inçlik arka aydınlatmalı sensörü, G-mount lenslerle uyumludur. Üzerinde gelen lensi f/1,4 diyafram açıklığına sahiptir ve gece çekimleriniz için gerekli ışık imkanını sağlar. Boyut olarak hafif ve kullanışlıdır. Ayrıca Sony FDR-AX1 profesyonel ses (XLR) girişleri sayesinde daha kaliteli ses kaydı alabilir, HDMI girişi ile de harici olarak monitörlere bağlayabilirsiniz.

Artık çok daha iyisini istiyorum diyenler için tavsiyem Sony A7S II. Bu kamera aynasız kamera teknolojisine sahip. Bu yeni teknoloji sayesinde ayna ortadan kaldırılarak daha da hızlanmasını sağlamış ve ISO hassasiyetini de başarılı derecede artırmış. Özellikle gece çekimlerindeki performansı ile ortaya çıkan A7S II yüksek ISO değerlerinde ortaya çıkan noise oluşumunu da en aza indirmiş durumda. 12MP tam kare sensörü ile 4K Ultra HD çekim yapabilme özelliği ve sinema çekimleriniz için gerekli olan alan derinliği imkanı sunuyor.

Sony A7S II aksiyon içeren çekimleriniz için de gövde üzerinde 5 Akslı titreşim engelleme sistemi bulundurur. Ayrıca magnezyum alaşımlı ve çeşitli hava koşullarına da dayanıklı gövde yapısı ile hava koşulları çekimleriniz için engel olmaktan çıkıyor. Sony ve Carl Zeis lensler ile tam uyumlulukla çalışabilme özelliğine de sahip kamera ayrıca daha düşük maliyetli Samyang, Sigma ve Tokina gibi lensler ile de çalışabiliyor.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir