WhatsApp Kullanıcıları Aman Dikkat! WhatsApp Gold Tehlike Saçıyor

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

WhatsApp kullanıcıları aman dikkat! WhatsApp Gold tehlike saçıyor.

Günlük yaşantımızın en önemli iletişim yollarından birisi ve hatta neredeyse vazgeçilmezi haline gelen WhatsApp ile gün içerisinde binlerce mesaj ve dosya paylaşıyoruz. Bu durumu fırsat haline getiren dolandırıcılar için de bu uygulama önemli bir yere sahip olmaya başladı. Dolandırıcılar daha önce de WhatsApp kanalıyla birçok insanı mağdur etmişlerdi. Şimdi ise WhatsApp Gold uygulaması ile yeni tuzaklar kurulmaya başlandı. Peki nedir bu WhatsApp Gold?

WhatsApp Gold ile dolandırıcıların geliştirmiş olduğu yöntem tam olarak şöyle. Size çeşitli numaralardan WhatsApp Gold versiyonuna geçmeniz için atılan linklere tıklamanız ve uygulamayı indirmeniz neticesinde tamamen savunmasız kalmanız ve bilgilerinizin karşı tarafın eline geçmesi. Telefonunuz ya da bilgisayarınız fark etmeksizin bu linklere tıklamanız karşı tarafın sizin bilgilerinize erişmesine olanak sağlıyor.

Kısa bir sürede hızla yayılan bu yöntemden kurtulmak için tanımadığınız ya da bilmediğiniz kişilerden ya da numaralardan gelen linklere itibar etmemeniz ve bu tarz numaraları engellemeniz sizi kurtaracaktır.

Ayrıca WhatsApp’ a ait Gold versiyonu bulunmamaktadır.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir