Yepyeni Huawei Akıllı Gözlük

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Yepyeni Huawei Akıllı Gözlük

Teknoloji devlerinden Huawei, Gentle Monster firması ile ortak çalışması neticesinde akıllı gözlük üretimi gerçekleştirdi. Bu gözlük ile üzerinde bulunan mikrofon ve hoparlörler vasıtasıyla görüşme gerçekleştirmek mümkün.

Huawei firması Paris’ te düzenlenen etkinlikte cep telefonlarının ardından bir de akıllı olarak adlandırdığı gözlüğü tanıttı. Akıllı gözlük denilince insanların aklına Google Glass tarzı kamera ve ekran gibi şeylerin gelmesinin aksine Huawei’ nin tasarımında sadece mikrofon ve kulaklık bulunması nedeniyle daha çok bluetooth kulaklığı andırıyor. Gözlük sesin daha iyi anlaşılabilmesi amacıyla iki adet mikrofon ve kulak arkasına yerleşen iki adet hoparlöre sahip.

Gözlük üzerinde herhangi bir düğme bulunmuyor fakat aramaları cevaplama adına yan tarafında dokunmatiğe sahip. Huawei firmasının Koreli Gentle Monster firması ile ortak ürettiği gözlük görüntü olarak sıradan bir güneş gözlüğünden farksız.

Gözlüğün şarjının bitmesi durumunda yapmanız gereken sadece gözlüğü yanında ek olarak gelen kılıfının içerisine koymanız. 2200 mAh bataryaya sahip gözlük, kablosuz şarj etme özelliğine sahip. Fakat şu ana kadar fiyat konusunda açıklama yapılmayan firma 2019 Temmuz ayında ürünü satışa çıkarmayı planlıyor.

 

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir