Bu içerik 181 defa okundu

Huawei Matebook X Pro Ülkemizde Satışa Çıktı

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Huawei Matebook X Pro Ülkemizde Satışa Çıktı

İnce yapısı, hafifliği ve tasarımı ile ön plana çıkan Huawei Matebook X Pro Türkiye’ de satışa sunuldu. Gelin şimdi hep birlikte Huawei Matebook X Pro’ nun teknik özellikleri ve fiyatına bakalım.

Huawei firmasının geçen sene tanıttığı Huawei Matebook X Pro, ülkemizde 13 Bin TL ile satışa sunuldu. Geçtiğimiz ay güncelleme yayınlayan Huawei firması Matebook’ ları halen 2018 versiyonu ile satışa sunuyor, 2019 versiyonunun ne zaman satışa çıkacağı henüz belli değil.

Huawei Matebook X Pro Özellikleri

– 3K çözünürlük (3000X2000) 13.9 inç ekran

– 260 ppi piksel yoğunluğu ve 450 nit parlaklık

– Intel Core İ7-8550u işlemci

– MX150 GPU grafik kartı

– 16 GB Ram ve 512 GB SSD

– 57.4 Wh batarya (12 saat video oynatma)

– 1 adet USB TYPE A, 2 adet USB TYPE C portu

Matebook X Pro sahip olduğu akıllı soğutma sistemi ile ısınma durumlarında otomatik olarak devreye giren fan ile soğutma ve sessiz çalışma özelliklerine sahip. Diğer markalara nazaran kamerasını klavye kısmına yerleştiren firma ekran inceliğini koruma adına da önemli bir farklılığa imza atmış durumda.

Dolby Atmos teknolojisini kullanan bilgisayar kullanıcılarına iyi bir ses sunmak adına da 4 hoparlöre sahip. Ayrıca 4 mikrofona da sahip olan bilgisayar 360 derece açıyla ses kaydı yapma imkanı sunuyor. Parmak izi okuyucusu, arkadan aydınlatma ve sızıntı geçirmez klavye de Huawei firması tarafından bilgisayara eklenmiş ayrıntılar.

Huawei Matebook X Pro Fiyatları

Ülkemizde 2018 versiyonu olmasına rağmen satış fiyatı 13000 TL olan bilgisayarın, yurt dışında 2019 versiyon fiyatı 2000 Euro olarak açıklandı.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir