VSCO Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Son zamanlarda insanların fotoğraflarda güzel çıkma merakının giderek artması fotoğraf uygulamalarının armasına ve var olan uygulamaların da sürekli olarak kendilerini geliştirmesine sebep oluyor. Estetik anlayışına öncelik veren VSCO da bu uygulamalardan bir tanesi.

Şu sıralar popülaritesi giderek artan fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan VSCO’ nun kullanıcı sayısı giderek artıyor. Instagram’ a en güzel fotoğraflarını koymak isteyenlerin de çoğunun kullandığı VSCO uygulaması nedir?

Eskiden VSCO Cam olarak bilinen VSCO, iOS ve Android cihazlar için bir fotoğrafçılık mobil uygulamasıdır. Instagram’ a benzerliğiyle dikkat çeken uygulama Joel Flory ve Greg Lutze tarafından tasarlandı ve kullanıcıya sunuldu.

Fotoğraflarınızı dilerseniz galeriden dilerseniz de uygulama içerisinden çekim yapılarak düzenlemek mümkün. Uygulama, kullanıcıların fotoğraflarını çeşitli önceden ayarlanmış filtreler aracılığıyla veya daha ince ayarlamalar, solma, netlik, ten rengi, tonlama, tonlama, keskinleştirme, doygunluk, kontrast, sıcaklık, pozlama ve diğer özellikler için izin veren “araç kiti” özelliğini kullanarak düzenleyebilmelerini sağlıyor.

VSCO Feed sekmesi, takip ettiğiniz diğer kullanıcılar tarafından gönderilen fotoğrafları görüntülemen mümkün.

Keşfet sekmesi, kullanıcıların kendilerine önerilen profilleri ve resimleri keşfetmelerini sağlar.

Son zamanlarda VSCO uygulamasını kullanan kadınlar için kullanılan “VSCO Girl’, ‘sokak kültürüyle bütünleşmiş kadınlar için kullanılan bir tabir olarak İngilizce sosyal medya lügatına girmiş durumda.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir