Apple Cihazlarda Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Eskiden iPhone model cihazlarınızın ekran videolarını çekebilmek için cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanız ve Quick Time ya da bir başka yazılım vasıtasıyla bu işlemi gerçekleştirmek mümkündü. Ancak Apple, IOS 12 sürümü ilebirlikte iPhone ve iPad modellerinde ekran videosu kaydını almayı kolay hale getirdi.

Ekran Kaydı düğmesini aktif etmek için aşağıdaki adımları takipe debilirsiniz.

  1. Ayarlar’ ı açın.
  2. Denetim Merkezi’ ni açın.
  3. Bu sayfadaki Denetimleri Özelleştir seçeneğine tıklayın.
  4. Daha Fazla Denetim başlığı altındaki grupta yer alan Ekran Kaydı’ nı bulup yanındaki yeşil renkli + simgesine dokunun.

Ekran videosu çekimi yapmak için öncelikle başlangıç yapmak istediğiniz ekrana gelin. Daha sonra Denetim Merkezi’ ni açıp kayıt düğmesine tıklayın. Geri sayım işlemi bitince kayıt işlemi başlayacaktır. Kaydı durdurmak istediğinizde ise yine Denetim Merkezi içerisinde yer alan kayıt düğmesinden yapabileceğiniz gibi, ekranda kayıt yapıldığını gösteren ve genellikle saatin arka kısmında yer alan kırmızı renkli kayıt simgesine tıklatabilirsiniz. Kayıt işlemi onay verdikten sonra durdurulacaktır. Kaydı yapılan ekran görüntüsü Fotoğraflar klasörünün çerisine kaydedilecektir.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir