WhatsApp Sohbetleri Nasıl Mail Atılır?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Whatsapp kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de “Whatsapp yazışmaları mail yoluyla ile nasıl gönderilir?”

Bilindiği üzere Whatsapp sohbetleri siz silinceye kadar ya da telefonunuza format atmanız durumunda –tabi daha önce Google Drive üzerinden yedekleme yapmadıysanız- tamamen siliniyor. Halen Whatsapp uygulamasının hafıza kartları üzerine kaydedilemediğini de göz önünde bulundurursak özellikle 8 GB ya da 16 GB hafızaya sahip telefonlarda Whatsapp’ ın çok fazla yer kapladığı inkar edilemez bir gerçek. Hal böyle olunca telefonda yer açmak için bazı sohbetleri zaman zaman silmek gerekiyor. Ancak silinen sohbetleri e-postanıza göndererek onları tamamen kaybolmaktan kurtarabilirsiniz.

Sohbetleri Silmek İstemiyorum Ama Çok Yer Kaplıyor. Ne Yapmalıyım?

Eğer telefonunuzda depolama alanı uyarısı veriyorsa Whatsapp sohbetlerinizi dosyaları ile birlikte silebilir ve böylece telefonunuzda belirgin bir depolama alanı elde etmiş olursunuz.

Eğer mesajlarınızın kaybolmasını istemiyorsanız sohbetleri silmeden önce onları yedekleme şansınız bulunuyor. Sohbetlerinizi herhangi bir mail adresine yollayarak hem telefonunuzda depolama alanı açmış olursunuz hem de yazışmalarınızı muhafaza etmiş olursunuz. Üstelik bu sohbetlere ses kayıtlarını ve resim – video gibi dosyaları da ekleyebilirsiniz.

Peki WhatsApp Mesajlarını Mail Adresine Nasıl Atabilirim?

Whatsapp sohbetlerinizi mail adresinize atabilmek için öncelikle telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın.

Mail adresine göndermek istediğiniz sohbet içeriğini açın,

Sağ üst köşedeki “üç noktaya” tıklayın,

Açılan küçük penceredeki altı seçenekten “Diğer” kısmına tıklayın,

Açılan pencerede “şikayet et – engelle – sohbeti temizle – sohbeti dışa aktar” seçeneklerinden “sohbeti dışa aktar” kısmına tıklayın,

Şimdi program size medyasız ve medyayı dahil et seçeneği sunacak. İstediğinizi seçin.

Medyasız seçtiğinizde resim ve videoları aktarmayacaktır ve program daha hızlı aktarım yapacaktır. Diğer seçenekte ise daha yavaş bir yönlendirme yapacaktır.

Dosyayı Gönderme Yeri

Yapılan işlemlerin ardından dosyayı Outlook ya da Gmail uygulamalarından hangisi ile göndermek istediğiniz sorulacak. Sonra da mail programınız açıldığında sohbeti göndermek istediğiniz mail adresini girin ve maili gönderin.

Mail adresine sohbetinizi aktardıktan sonra sohbetinizi silebilirsiniz. Bu durum mail atmış olduğunuz yazışmayı etkilemeyecektir.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir