iPhone Rehberi Nasıl Yedeklenir?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte telefon değişikliği yapsak bile rehberdeki kişileri, fotoğrafları ve diğer birçok önemli bilgiyi yeni telefona aktarmak son derece kolay hale geldi. Bu yazımda sizler için iPhone rehber yedekleme, iPhone rehber geri yükleme nasıl yapılır? Bunlardan bahsedeceğim.

iPhone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

iPhone kullanıyorsunuz ve kişi listenizi bilgisayar vasıtasıyla düzenlemek istiyorsunuz ya da kullanmış olduğunuz telefondan sıkıldınız ve Android işletim sistemli bir telefon almaya karar verdiniz. Bu gibi durumlar için IOS işletim sistemi bünyesinde yer alan iCloud hizmetinizde. iPhone rehber yedekleme yapmak için ilk olarak BURAYA TIKLAYARAK iCloud hesabınıza gitmeniz gerekiyor.

iOS ve iCloud sürekli olarak kişi listenizin senkronize olmasını sağlar. iPhone telefonunuzda kayıtlı olan kişiler otomatik olarak iCloud’ a aktarılarak aynı hesabı kullandığınız diğer iOS cihazlarına da otomatik olarak aktarılır. Bu durumun en büyük artısı, rehber kayıtlarınız için SIM aktarımını zorunlu kılmaması.

iPhone rehber yedekleme için iCloud kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Buradan Kişiler ikonunu tıklayın.

Daha sonra karşınıza tüm iPhone kişi listesi çıkacak. Buradan kişilerinizi istediğiniz gibi düzenleyebilmeniz mümkün. Aynı zamanda bu durum numara kaydı için büyük avantaj.

Sol altta yer alan çark şeklindeki Ayar logosunu tıklayıp, Tümünü Seç sekmesine tıklayın. Tüm kayıtlarınızı seçtikten sonra, yine aynı ayar tuşunu tıklayıp vCard’ı Dışa Aktar seçeneğini tıklayın. Kişi listenizin bilgisayarınıza indiğini göreceksiniz.

iPhone Rehber Geri Yükleme

rehber yedekleme işlemi yaptıktan sonra merak edilen diğer bir konu da “Acaba rehberi geri nasıl yükleriz?” Mantık olarak yedeklemeye benzer olsa da yine de ufak noktalar var değişiklik gösteren.

Kişi listenizi geri yüklemek için yapmanız gereken tek şey, bilgisayarınızdan iCloud’ a giriş yapmak. Daha sonra Kişiler – Ayar Çarkı yönlendirmesini takip etmek.  Son olarak da vCard’ ı İçe Aktar seçeneğini tercih etmek gerekiyor.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir