Whatsapp İki Yeni Özellik İle Birlikte Geliyor. Artık O İşlem Yapılamayacak

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Whatsapp İki Yeni Özellik İle Birlikte Geliyor. Artık O İşlem Yapılamayacak

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp iki yeni özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

WhatsApp yakın zamanda iOS sürümü güncelledi ve uygulama sürümünü 2.19.60.26’ya yükseltti. Güncelleme ile birlikte iki yeni özelliği de kullanıcılarıyla buluşturdu.

Artık Profil Fotoğrafı Kaydedilemeyecek

WhatsApp iPhone uygulamasına iki yeni özellik getirdi. WhatsApp 2.19.60.26 versiyonu ile birlikte kullanıcılar, diğer kullanıcıların profil fotoğraflarını cihazlarına kaydedemeyecek.

Kişisel verilerin gizliliği gereği kaldırılan bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının fotoğraflarını istemedikleri kişilerle paylaşmasını engelleme amacı güdüyor.

Toplu Fotoğraflarda Toplam Boyut Görülebilecek

Güncelleme ile gelen bir diğer değişiklik ise toplu fotoğraf gönderimlerinde gerçekleşti. Artık herhangi bir kullanıcıdan toplu fotoğraf aldığınızda albümün içinde kaç adet fotoğraf yer aldığını ve albümün toplam dosya boyutunu görebileceksiniz. Bu özellik, mobil veri kullanarak fotoğraf paylaşan kullanıcıların çokça işine yarayacağa benziyor.

WhatsApp tarafından gerçekleştirilen bir diğer yenilik ise ses dosyası formatı oldu.

WhatsApp, bilindiği üzere sesli mesaj formatı olarak Opus’u kullanıyor. Fakat çoğu uygulama bu formatı desteklemiyor. WhatsApp, Opus dosyalarını M4A (AAC codec) formatında dışarı çıkararak sorunu çözmüş durumda.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir