Whatsapp Plus Nedir?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

WhatsApp Plus, aslında günlük hayatta kullandığımız orijinal WhatsApp programının biraz daha özellikli hali durumunda. WhatsApp + ya da WhatsApp Plus Holo olarak adlandırılıyor ve orijinalinin aksına mavi bir simgeye sahip. WhatsApp Plus kurulumu oldukça basit olup ancak orijinal WhatsApp’ ın kaldırılması durumunda kurulabiliyor. WhatsApp Plus‘ ın en önemli özelliği yeni stiller veya görsel temalar ile değişik görsel seçenekler sunması. Bu temaları doğrudan WhatsApp Plus’ ın kendi içinden ücretsiz bir şekilde yüklemeniz mümkün. 700’ den fazla temaya sahip olan uygulamada temaları indirmelere, ada, sürüme ve tarihe göre sıralamak mümkün. Uygulama Google Play’ de mevcut olmadığından APK olarak indirip yüklemeniz gerekmekte.

WhatsApp Plus Farkları Neler?

Orijinal WhatsApp’ta bulunmayan sohbet arka planı, tema ve içerik renklerini değiştirme seçenekleri sunuyor. WhatsApp Plus‘ ın başka bir özelliği de Google Hangouts’ taki yüzler dahil olmak üzere yeni ifadelerin eklenmesi. Fakat bu ifadeleri yazışmalarda kullansanız bile karşı tarafta WhatsApp Plus yüklü değilse içerikleri göremez. Klasik WhatsApp’ ı kullanan birine resmi olmayan bir ifade gönderirseniz, görecekleri tek şey bir soru işareti olacaktır. 50 MB’ a kadar veri aktarımı mevcut. Ayrıca, görüntü ve videoların boyutunu ve kalitesini korumaya yönelik seçenekler de vardır.

WhatsApp Plus Nasıl Kullanılır?

Orijinal WhatsApp ile aynı şekilde kullanılır. Uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranıza kaydolmak. Arayüz 3 sekmeye ayrılmıştır: Sohbetler, Durum ve Aramalar. Sohbetler hem kişilerin hem de grupların metin konuşmalarını listeler. Bir konuşma başlatmak için + işaretli simgeye tıklayın.

Arama yapmak için aramak istediğiniz kişinin sohbet sayfasına girin ve video veya sesli arama yapma isteğinize bağlı olarak sağ üstteki video kamera veya telefon simgelerine basın. Bir mesaj yazmak için sohbet penceresinin alt metin kutusuna dokunun, klavye görüntülenir ya da mikrofonla kaydederek sesli mesajlar gönderebilirsiniz. Tıpkı mesajlaşmada olduğu diğer tüm işlem ve ayarlar günlük hayattaki kullandığımız WhatsApp ile aynı şekilde kullanılıyor.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir