Play Store’ da Bulunmayan Uygulamaları Cihazıma Nasıl Yükleyebilirim?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Çoğu zaman, Android cihazlarımız için aradığımız uygulamaları Google Play Store’ da bulmamız mümkün. Fakat aradığımız uygulamayı bulamama durumunda neler yapmalıyız? Android cihazlar iOS cihazların aksine size başka şekillerde ve başka yerlerden uygulama yükleme seçeneği sunuyor. Her ne kadar yararlı bir seçenek gibi gözükse de, zararlı yazılımların olduğunu da unutmamakta fayda var.

Peki bu durum ne tarz durumlarda işimize yarar?

Örneğin, ülkemizde bulunmayan bir uygulamayı cihazımıza indirmek istiyorsunuz ya da henüz yayınlanmamış bir uygulamaya gelen bir güncellemeyi denemek istiyorsunuz.  İşte bu gibi durumlarda aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

Play Store’da Bulunmayan Uygulamaları Yükleme Rehberi

-Telefonunuzun tarayıcısından APKMirror.com adresini açın.

Çok sayıda resmi olmayan Android uygulama pazarı var, ancak bu site ilgili taraflarca imzalanmış meşru, değiştirilmemiş dosyalar olduğundan emin olmak için tüm uygulamaları doğruladığı için oldukça güvenli.

-İndirmek istediğiniz uygulamayı bulmak için üst kısımdaki arama kutucuğunu kullanın.

Bir uygulamanın birden fazla sürümü mevcut olabilir. Bu tarz durumlarda uygulamanın sürüm numarası ve sürüm tarihine göre listelendiğini göreceksiniz.

-İstediğiniz sürüme dokunun, ardından dosya adına (“Download” başlığının altında) ve sonraki sayfanın altındaki kırmızı “Download APK” düğmesine dokunun.

Telefonunuz, bilinmeyen uygulamalar yükleme riskleri konusunda sizi uyaracak ve indirme işlemini onaylamanızı isteyecektir.

-Devam etmek için “OK” düğmesine dokunun.

Uygulamayı artık indirmiş oldunuz.

-Daha sonra yapmanız gereken, Ayarlar-Güvenlik- Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver seçeneğini etkinleştirip, indirilen dosyayı manuel olarak kurmak.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir