Photoshop CC’ de A2, A1, A0 Boyutlarında Afiş Tasarımı

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Photoshop CC’ de A2, A1, A0 Boyutlarında Afiş Hazırlama

Photoshop CC ile afiş hazırlamak artık çok kolay. A0, A1 ya da A2 boyutlarında afiş hazırlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. (Aşağıdaki görseller Photoshop CC 2018′ e aittir)

Öncelikle Photoshop’ u açıyoruz, açılan pencerede Dosya (File) ve Yeni (New) kısmını seçiyoruz. Açılan pencerede Print (Baskı) kısmını seçiyoruz.

Hazır şablonlar arasında A2, A1 ve A0 boyutlarını bulamayabilirsiniz. Kendimizin boyut belirlemesi gerekecek, bu yüzden herhangi bir kâğıt boyutuna (tercihen mm olanlar) tıklıyoruz. Böyle yaptığımız zaman ölçü birimimiz otomatik olarak Milimeters (Milimetre) seçili olacak. Yüksel boyutlu çalışmalar yaptığımız için çözünürlük olarak 300 piksel/inç’te çalışmanız iyi olur. Daha sonra kağıt boyutlarını sayısal veriler kısmına girmek ve renk profilini seçmek olacak. Örneğin (A1 için 594×841 mm) ve renk profilini (Color Mode/Renk Modu) CMYK yapmak gibi.

Eğer isterseniz daha sonra da bu ayarlara kolayca erişebilmek için Untitled-1‘in yan tarafında bulunan kaydetme butonuna tıklayabilir ve istediğiniz kağıt boyutunu yazarak kaydetmeniz mümkün.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, kayıtlı klasör Saved (Kaydedilen) sekmesi altında yer alacaktır.

Ölçülerinizin mm olmasını istiyorsanız Edit(Düzenle) – Preferences (Seçenekler) – Units (Birimler & Cetveller) seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır..

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir