iPhone iCloud Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Akıllı telefonların hayatımızdaki yeri inkar edilemez durumda. Hal böyle olunca neredeyse bütün işlerimizi bu telefonlar üzerinden yapıyoruz. Peki bu telefonların başına bir şey gelse “çalınma, kırılma ya da tüm verilerin silinmesi” ne yaparız? İşte bu gibi durumlarda yedekleme yapmak kaçınılmaz oluyor. Bu yazımda sizlere IPhone cihazların yedeklemelerini nasıl yapıldığından bahsedeceğim.

Apple bir iPhone’ u yedekleyebilmeniz için size iki seçenek sunuyor. Bunlardan biri iTunes vasıtasıyla bilgisayar üzerinden yedekleme yapma, diğeri ise doğrudan akıllı telefon üzerinden iCloud’ a yedekleme yapma. iPhone’ unuzun yedeğini almanız size hem zamandan hem de alandan tasarruf sağlayacaktır. Doğrudan iCloud üzerinden herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duymadan yedekleme işlemi yaparak zamandan tasarruf sağlamış olursunuz. Ayrıca yedekleme sonrası depolama alanınızdaki verileri silerek telefonunuzda da yer açabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak yeni bir IPhone cihaz kurulumunda tüm verileriniz gelmiş olacak.

iCloud yedeklemesini iPhone’da etkinleştirmek için;

1- iPhone cihazınızda Ayarlar kısmını açın.

2- Üstte yer alan Apple Kimliği kısmına dokunun.

3- iCloud seçeneğine dokunun.

4- iCloud Yedekleme seçeneğine dokunun.

5- iCloud yedekleme seçeneğini aktif hale getirin.

Şimdi Yedekle butonuna dokunarak hemen yedekleme işlemini başlatabilirsiniz. Ayrıca cihazınızı prize her bağladığınızda ve Wi-Fi bağlantınız aktif olduğunda iCloud’a yedekleme işlemi gerçekletirilecektir.

Apple size iCloud için sadece 5 GB’lık ücretsiz bir alan sunmakta, ek depolama alanı kullanmak için ücret ödemeniz gerekmekte.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir