iCloud Depolama Alanı Nasıl Düzenlenir?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Yedeklemek istediğiniz veriler Apple’ ın size sunduğu 5GB alanın üzerine çıkıyorsa yedeklemek için önünüzde iki seçenek var. Ya yeni alan satın almak ya da yapacağınız düzenleme ile kendinize yeni alanlar oluşturmak.

iCloud içerisinde genel olarak uygulama verileri, Apple Watch yedekleri, cihaz ayarları, ana ekran ve uygulama düzeni, iMessage, SMS ve MMS mesajları, fotoğraflar, videolar, müzikler, filmler, TV programları, uygulamalar, kitaplar ve bunun gibi servisler yer almakta.

iPhone yedeklerini iCloud’ da Bulma ve Düzenleme

1- Ayarlar uygulamasını açın

2- Apple Kimliği bölümüne

3- iCloud‘a dokunun

4- Sayfanın en üstünde yer alan ve şu anda var olan iCloud depolama alanının ne kadarının kullanıldığını ve hangi uygulamanın ne kadarlık alan kullandığının yazılı olduğu bir grafik göreceksiniz. Grafiğin hemen altında yer alan Saklama Alanını Yönet seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada iCloud depolama alanına yedeklene tüm uygulamalar ve bunların ne kadar alan kapladığını göreceksiniz.

5- Yedekler seçeneğine tıklayın. Burada Belgeler ve Veriler maddesinin karşısında, yedeklerin tuttuğu toplam alanları göreceksiniz. Yedekler başlığı altında ise, Apple kimliğiniz altında bulunan cihazları liste hâlinde göreceksiniz. Altında “Bu iPhone” yazısı bulunan iPhone’a elinizde tutmakta olduğunuz cihazdır. Karşısında ise alınmış olan yedeğin büyüklüğü gösteriliyor.

Bu seçeneğe tıkladığınızda ise yedeklerle ilgili bilgiler karşınıza çıkacaktır. Yedeklenecek Verileri Seçin başlığı altında, iCloud’a yedeklenen uygulamaların listesi yer almaktadır. Tüm Uygulamaları Göster bağlantısına tıklatarak ise yedeği alınan tüm uygulamaları görebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden hangi uygulamanın yedeğinin ne kadar alan tuttuğunu görebilir ve buna göre bir düzenleme yapabilirsiniz. Gerekli görmediğiniz uygulama yedeklerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Cihaz yedekleriniz sadece cihazınızdan verileri ve ayarları içerir. iCloud üzerinde tutulan kişiler, takvim kayıtları, yer imleri, Notlar, iCloud’aki Mesajlar, iCloud Fotoğrafları ve paylaşılan fotoğrafları içermez.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir