Instagram’ ın En Beğenilen Fotoğrafları

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Instagram’ ın En Beğenilen Fotoğrafları

Instagram dünyasında çoğu insanın en çok merak ettiği konu ‘Nasıl daha fazla beğeni alırım?’ Bu soruya paralel olarak sorulan bir diğer soru da daha fazla beğeni almak için ‘Ne tarz fotoğraflar çekmeliyim?’ Bu tarz sorulara cevap olabileceğini düşündüğüm içerikleri sizler için derledim. İşte son zamanlarda Instagram’ da en çok beğeni alan fotoğraflar.

Instagram’ da popüler olmak için öncelikle Instagram hakkında bilgi sahibi olmakta fayda var. Yapılan araştırmalar neticesinde elde edilen veriler Instagram’ a %68 ile kadınların egemen olduğunu gösteriyor. Yaş dağılımının verileri ise %59’ luk bir kısmın 18-29 yaş arası gençleri, %33’ lük bir kısmın da 30-49 yaş arasındaki kişileri kapsadığını söylüyor. Ve her dört Instagram kullanıcısından birisinin günde en az bir defa uygulamaya giriş yaptığını gösteriyor. tüm bu durumlar baz alınarak paylaşım yapmakta fayda var. Gelelim Instagram’ da en fazla neler beğeniliyor kısmına.

1- Kediler ve Köpekler
Instagram verilerine göre son zamanlarda en çok beğeni alan fotoğraf ve videolar kediler ve köpeklere ait. Diğer ev hayvanlarının da beğeni sayıları azımsanmayacak kadar çok olsa da kedi ve köpekler zirvede. Bu durumu fırsata çeviren bazı evcil kedi köpek sahibi insanlar onlara hesap bile açıyor, ayrıca bu hesaplardan haftanın en az altı günü de paylaşım yapıyor. Siz de sayfanızda bu tarz paylaşımlar yapabilirsiniz. Sokaklarımızın kedi ve köpekle dolu olduğu ülkemizde bu konuda zorluk çekeceğinizi düşünmüyorum.

2- Güzel Manzaralar
Masmavi bir deniz kenarı, yemyeşil bir orman, sapsarı sonbahar yaprakları ya da kıpkızıl bir gün batımı… Her ne kadar instagram bu tarz fotoğraflarla dolu da olsa bu fotoğrafların hala beğeni oranının yüksek olduğunu unutmayınız. Özellikle insanlar paylaşımınızda gidemediği ya da göremediği bir yeri görünce bu etki daha da artıyor.  Bulunduğunuz yerlerde bulunan tarihi yerleri çekerek daha önce oraları görememiş insanlarla bu kareleri paylaşın.Geceleri ışığın bol olduğu yerlerde ya da trafiğin olduğu yerlerde uzun pozlamalar yapın ve ya gündüzleri akan bir nehir kenarında uzun pozlamalar yapın. Bu tarz fotoğraflarda #landscape #manzara gibi hashtag kullanımı beğeni sayınızı artırmaya yardımcı olacaktır.

3- Yemek Fotoğrafları
Çoğu kesim tarafından hoş karşılanmasa da Instagram’ da en çok beğenilen bir diğer fotoğraf türü ise yemek fotoğrafları. Zirvede de Pizza ve ikinci sırada sushi var. Siz de kendi yörenize ait yemek fotoğrafları ile farkınızı gösterebilirsiniz. Yemek fotoğrafları Instagram beğeni sıralamasında %18 oranında beğeniye sahip.

Son olarak çekime gitmeden önce sahip olduğunuz kalabalık bir ekipman çantasını çekip paylaşmak da insanlarda fotoğrafa verdiğiniz değer açısından ilgi uyandırabilir ve bu da size beğeni ve takipçi getirecektir.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir