Google Fotoğraflar’a iOS İçin Derinlik Efekti Desteği

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Google Fotoğraflar’a iOS İçin Derinlik Efekti Desteği

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Google, tamamen yazılımla oldukça gerçekçi görünen bokeh efektini tasarlamış ve bunu Google Fotoğraflar uygulamasına da getirmişti. Uygulamanın  iOS sürümü de güncellendi.

Google, ekim ayı başlarında Android işletim sistemine sahip cihazlarda fotoğraflarınıza derinlik uygulaması yapabileceğiniz Google Fotoğraflar derinlik efektini güncellemişti. Uygulama sayesinde çektiğiniz fotoğrafların ya da portrelerin derinlik yoğunluğunu ayarlayabiliyordunuz. İşte bu özelliği kısa bir zaman sonra IOS sürümleri için de getirdi.

Yeni güncelleme ile gelen ‘Color Pop’ özelliği ile rengini muhafaza etmek istediğiniz görsele basınca onun dışındaki her şeyi siyah beyaz hale getiren özellik güncelleme ile manuel hale geliyor.

Bokeh ve Color Pop özelliklerini kullanabilmeniz için cihazın son sürümünü kullanma zorunluluğunu unutmayın. Uygulamada portre modunu açıp düzenle tuşuna dokunmanız ve derinlik efektini ayarlamak için aynı yere tekrar basmanız yeterli. Color Pop özelliği de aynı yerde.

Önemli bir hatırlatma: Bu sürüm IPhone modellerinde X/Plus ve sonraki modellerde kullanılmaktadır.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir