Fotoğraf Sıkıştırma Uygulaması Squoosh Artık Tüm Tarayıcılarda

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Fotoğraf Sıkıştırma Uygulaması Squoosh Artık Tüm Tarayıcılarda

Google tarafından geliştirilen büyük boyutlu görselleri sıkıştırmaya ve görsellerin formatlarını değiştirmeye yarayacak olan Squoosh uygulaması artık tüm tarayıcılarda çalışabilecek.

Online olarak hizmet veren ya da verdiğini iddia eden birçok web sitesine savaş açan Google aynı zamanda büyük boyutlu görsellere de savaş açmış durumda. Google tarafından geliştirilen Squoosh uygulaması ile görselleri kısa bir sürede sıkıştırmak ve dosya formatını değiştirmek mümkün. Ayrıca uygulama her tarayıcıda da çalışabilme özelliğine de sahip.

Squoosh web sitesi, tarayıcınıza tam olarak yüklendikten sonra, tarayıcının içinde çevrimdışı olarak da kullanılabiliyor. Uygulama JPG, MozJPEG, WebP ve PNG gibi birçok uzantıyı da destekleyebiliyor. Ayrıca görselin sıkıştırılmış hali ile orijinal halini de ekrana getiriyor ve size kıyaslama imkanı sunuyor.

Programla ilgili olumsuz bir durum ise JPEG2000, TIFF, BMP, PDF, GIF gibi formatlarının Chrome tarafından desteklemeyeceği. Google tarafından geliştirilen bir uygulamanın Chrome tarafından desteklenmemesi enteresan.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir