Artık WhatsApp Durumlarını Facebook’ la Aynı Anda Paylaşabileceksiniz

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

En çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, hikaye paylaşımlarınızı Facebook için tekrar atma derdinden kurtaracak yeni güncellemesini yayınlamaya hazırlanıyor. Artık WhatsApp’ta paylaştığınız durumlarınızı tek bir hamleyle Facebook Hikayelere ekleyebileceksiniz.


Facebook tarafından satın alınan ve dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Haziran ayında kullanıcıların WhatsApp Durumlarını Facebook Hikayelerinde paylaşmalarını sağlayacak yeni bir özelliği test etmeye başlamıştı. Tam olarak ne zaman geleceği belli olmayan güncellemenin şu an için Hindistan’da 2.19.258 sürümüne sahip Android akıllı telefonlarında kullanıldığı belirtiliyor. Bununla birlikte WhatsApp, web sitesinde bir WhatsApp Durumunu Facebook Hikayesi veya diğer uygulamalarla paylaşma adımlarını anlattığı bir SSS sayfası oluşturdu. Bu gelişme, bu özelliğin küresel bazda çok yakında tüm kullanıcılara geleceğini gösteriyor.

Peki özelliği nasıl kullanacağız?

Güncelleme gelmesi durumunda Durum sekmesinde “Durumum” kısmının hemen altında “Facebook Hikayesinde Paylaş” seçeneğini göreceksiniz. Eğer durumunuzun başka platformlarda paylaşılmasını istiyorsanız “Paylaş” seçeneğine dokunarak uygun olan uygulamaları görebilirsiniz.

Ayrıca, birden fazla durum güncellemesi yayınladıysanız, tümü Facebook Hikayesi ile paylaşılacaktır. Dolayısıyla, bunlardan yalnızca birkaçını paylaşmak istiyorsanız, “Durumum” bölümüne gitmeniz, paylaşmak istediğiniz Durumları seçmeniz, Durumların sağ üst köşesindeki üç nokta düğmesine ve ardından da “Facebook’ta paylaş” seçeneğine tıklamanız gerekecek.


Facebook veya diğer uygulamalarla paylaştığınız WhatsApp Durumunun baştan sona şifrelemeyle korunmayacağını da unutmayınız. Ayrıca bu özellikten yararlanmak için telefonunuzda Facebook uygulamasının yüklü olması şart.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir