Android Telefonlarda RAM Nasıl Hızlandırılır?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte neredeyse her işlem için mobil uygulamalar çıktı. Tabi hal böyle olunca uygulamaların telefonda kapladığı alan ve kullanım esnasında telefonun hızını yavaşlatması da arttı. Özellikle telefonda oyun oynayanlar için bu durum oldukça ciddi bir sıkıntı haline geldi.

Telefonunuz artık hızında değilse ve telefonda sürekli oyun oynayan biri iseniz RAM sizin için çok önemli.  Ben de bu yazıda Android telefonda RAM performansını nasıl artırabiliriz? Bunu ele aldım.

Ne Kadar RAM Gerekiyor?

Android telefon normal çalışma durumunda ortalama 1,4 GB RAM’ a ihtiyaç duyuyor. PUBG tarzı çok fazla grafik seçeneği olan oyunlarda 1GB’ ın üzerinde RAM’ a ihtiyaç olacaktır. Birden fazla uygulamanın açık olması durumunda da ortalama 1GB RAM harcaması olacaktır. 

Aşağıdaki maddeleri uygulayarak cihazınızda RAM kapasitesini artırmanız mümkün.

– Uygulama ile işiniz bittiğinde kullandığınız uygulamayı kapatın.

– Facebook gibi uygulamalar RAM’ i çok fazla harcayan uygulamadır. Bu nedenle facebook uygulamanız kullanım dışında sürekli kapalı olsun.

– Canlı duvar kağıtları veya çok fazla widget kullanmayın.

– mobil telefonunuz ve uygulamalarınız sürekli olarak güncel olsun.

– Uygulamaların “Lite” versiyonlarını kullanın.

Kullandığınız uygulamanın “Lite” versiyonu varsa onu kullanmayı tercih edin. Lite versiyonlar asıl uygulamadan daha hafif çalışan uygulamadır. Örneğin Facebook uygulamasının “Lite” versiyonu mevcuttur. Telefonunuz eski bir telefonsa kesinlikle “Lite” versiyonu tercih etmelisiniz.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir