Nik Color Software Programı ile Fotoğraf Düzenleme

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Nik Color Software Programı ile Fotoğraf Düzenleme

Nik Software Color Efex, Fotoğraf düzenleme alanında fotoğrafçılar için geniş bir filtre ve efekt portföyüne sahip.

Nik Software, içinde yedi farklı fotoğraf düzenleme eklentisini de bünyesinde barındırıyor. Önceden ücretli olan program artık Google vasıtasıyla ücretsiz indirme imkanını da beraberinde sunuyor. Uygulama hem Windows hem de Mac için versiyonlara da sahip olmasıyla ayrıca güzel. Uygulamaya ait en önemli ve en güzel özelliği Adobe Photoshop, Adobe Lightroom ve Aperture gibi programlar içerisinde de eklenti olarak çalışabilmesi.

Peki uygulama içerisinde hangi eklentiler var gelin birlikte bakalım.

Paketinin içerisinde yedi adet profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımı bulunuyor.

Nik Software Analog Efex Pro

Analog Efex Pro ile analog fotoğraf makineleri tarafından çekilen filmlerinin görüntüsünü elde edebilirsiniz. Elbette ki analog film etkisini elde etmek için illa ki analog makineyle fotoğraf çekmek gibi bir zorunluluğunuz yok. Tablet ya da akıllı telefonunuzla çekmiş olduğunuz fotoğraflara bile bu filtre sayesinde profesyonel kamera ile çekilmiş gibi bir etki almanız mümkün. 10 farklı ve kullanımı kolay filtreler ile istediğiniz ve beğendiğiniz görüntüyü elde edebilir ve fotoğraflarınızı daha mükemmel bir hale getirebilirsiniz.

Nik Software Color Efex Pro

Color Efex Pro ile çektiğiniz fotoğraflarınızın renkleriyle oynayabilmenizi sağlayan, 55 adet filtre seçeneği ile istediğiniz kadar renk düzenlemesi yapma imkanı sunan bir filtre. Vintage, pastel ya da daha canlı tonlar gibi renk hassasiyetinin de olduğu fotoğrafları düzenleyerek kusursuz görseller elde etmek bu filtreyle daha kolay. Tabi bu çalışmaları yaparken renk kalibrasyonu konusunda uygun bir monitör seçmenizi tavsiye ederim. Canlı renkler ve yüksek çözünürlük imkanı sunan monitörler ile her fotoğrafınızı büyük bir keyifle düzenleyeceksiniz.

Beğendiğiniz filtreye tıkladıktan sonra sağ taraftaki alanda o filtrenin ayarlarına müdahalede bulunabiliyorsunuz. Yine ara yüzü oldukça kolay ve kullanımı son derece basit bir program.

Nik Software Silver Efex Pro

Bazı fotoğrafçıların ya da sosyal medya fenomenlerinin özellikle çekim yaptığı alanlardan birisi siyah beyaz fotoğrafçılık. İşte bu tarz fotoğraflar için Nik tarafından geliştirilen Silver Efex Pro ile çektiğiniz tüm renkli fotoğrafları kolayca siyah beyaza dönüştürebilmeniz için size kolaylık sağlıyor. 38 adet farklı siyah beyaz tonu bünyesinde barındırıyor. Photoshop eklentisi olarak da kullanma imkanınız olduğunu hatırlatmak isterim. Photoshopta fotoğrafınızı seçersiniz, sonra Silver Efex Pro kısmına tıklarsınız ve karşınıza çıkan panelden ise dilediğiniz filtreyi seçip karar verebilirsiniz.

Nik Software Viveza

Nik Collection Viveza ile fotoğraflarınızda ton-doygunluk, renk vb ince ayarları yapabilmeniz mümkün. Normalde orijinal bir fotoğraf üzerinde sonradan yapılan ışık, renk vb değişiklikler fotoğrafın bozulmasına ya da kötü bir görüntü elde etmemize neden olur fakat bu uygulama ile fotoğraflarınız doğal görünümlerinden uzaklaşmadan profesyonel bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Nik Software HDR EFex Pro

Nik Software HDR Efex Pro uygulaması, çektiğiniz fotoğrafların daha hayali ve sanatsal görüntüler elde etmeniz için geliştirildi. HDR özelliğini de içinde barındıran uygulama çekilen fotoğraflarınızı yüklüyorsunuz ve uygulama içerisindeki ayarları takip ederek HDR efekti elde etmeniz mümkün.

Nik Collection Sharpener Pro

Nik Collection Sharpener Pro uygulaması ile fotoğraflarda keskinlik efekti vermek mümkün. Genellikle profesyonel fotoğrafçıların tercih ettiği görüntü keskinleştirme özelliği ile fotoğraflarınızda gizli kalan ayrıntıları tutarlı bir biçimde ortaya çıkarabilirsiniz.

Nik Collection Dfine

Nik Collection Dfine ile noise etkilerini azaltarak kusursuz fotoğraflar elde etmeniz mümkün. Dfine özelliği sayesinde fotoğraflarınızı geliştirebilir ve profesyonel hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda renk kontrastı ve doygunluklara da el atabilirsiniz.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir