Youtuberler İçin Program Önerileri

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Son zamanların en popüler konularından birisi Youtuber olmak ya da Youtube Kanalı açmak. Bunun içi de elbette gerekli ekipmanlara ihtiyaç olduğu gibi gerekli de yazılımlara ve programlara ihtiyaç duyulmakta. Ben de Youtube kanalınızda işinize sıkça yarayacak ses, fotoğraf ve video konularında kullanabileceğiniz programları sizler için derledim.

Fotoğraf Düzünlemek İçin

Adobe Photoshop

Birçok grafiker ve fotoğrafçı tarafından kullanılan Adobe Photoshop programı Youtuberlar için de vazgeçilmez bir program haline geliyor. Video kapak fotoğrafları düzenlemek için sıkça tercih edilen yazılım kullanımı karmaşık görünse de basit bir ara yüze sahip.

Program ile ilgili eğitim videolarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Programı indirmek için BURAYA tıklayınız.

Ses Kaydı İçin Gerekli Programlar

Camtasia

Eğer youtube konusunda yeniyseniz ve karmaşık programları kullanma konusunda henüz kendinizi tam olarak hazır hissetmiyorsanız bu program tam olarak sizler için. Herhangi bir program hakkında fikriniz yoksa bile kurcalayarak öğrenebileceğiniz bu programın, temel işlevleri ve ara yüzü oldukça kullanışlı.

Programı indirmek için BURAYA tıklayınız.

Audacity

Birçok youtuber tarafından kullanılan bu program ses kaydı amaçlı kullanılmaktadır. Kullanmış olduğunuz mikrofonu programa tanıtarak profesyonel bir şekilde ses kaydetmenize ve sesler üzerinde dilediğiniz gibi düzenleme yapmanıza yardımcı olur.

Programı indirmek için BURAYA tıklayınız.

Montaj İçin Gerekli Programlar

Vegas Pro

Profesyonel anlamda edit yapmak isteyen kullanıcılara hitap eden bir program olan Vegas Pro, dünya çapında birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Vegas Pro ile videolarınızı düzenleyebildiğiniz gibi fotoğraflarınız üzerinde de düzenleme yapmak mümkün. Kullanımı biraz karmaşık olsa da oldukça kapsamlı ve faydalı bir program olduğunu söylemek gerek.

Programı indirmek için BURAYA tıklayınız.

Adobe After Effect

After Effect, dünyanın en önemli yazılım programlarından birisi olan Adobe tarafından tasarlanan, geliştirilen ve birçok yapımcının veya grafikerin tercih ettiği yayın sonrası video düzenleme yazılımıdır. Youtube’ da gördüğümüz Vlogger’ ların da yine bir numaraları tercihleri arasındadır. Kullanım konusunda bu da Vegas Pro gibi biraz karışık gözükse de zamanla pratiklik kazanarak bu sorunu çözmeniz mümkün.

Programı indirmek için BURAYA tıklayınız.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir