WhatsApp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

WhatsApp uygulaması her ne kadar yeni gizlilik politikası nedeniyle çok tartışılsa da hala en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor.

Gün içerisinde sıkça mesajlaşmak ya da veri aktarımı için kullandığımız bu uygulama ister istemez depolama alanında yer işgal ettiği için içerisindeki verileri silmemiz gerekebiliyor. Hal böyle olunca son zamanlarda çoğu kullanıcının merak ettiği konulardan biri de silinen fotoğrafları geri getirmenin mümkün olup olmadığı. Peki WhatsApp silinen fotoğrafları geri getirmemiz mümkün mü?

Uygulamayı kullananlar, her ne kadar silinen fotoğrafların geri getirilemeyeceğini düşünse de aslında bu doğru değil. Aşağıdaki adımları takip ederek silinen fotoğrafları geri getirmek mümkün.

WhatsApp Klasörünü Kontrol Edin

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir. iOS kullanıcıları dosya sistemlerine erişemediği için bu yöntem sadece Android cihazlar için geçerli. Uygulama her ne kadar fotoğrafı sohbetten silmiş olsanız dahi fotoğrafınız WhatsApp klasöründen silinmeyecektir.

Silinen fotoğrafları kurtarmak için ilk olarak Depolama – WhatsApp – Media – WhatsApp Images adımlarını takip edin. Eğer gönderdiğiniz bir resmi arıyorsanız da WhatsApp Images dosyası içerisinde yer alan Sent klasörüne göz atın. Aynı adımları uygulayarak video, GIF ve ses dosyalarını da kurtarma ihtimaliniz var.

WhatsApp Sohbet Yedekleme Tarihini Kontrol Edin

Yukarıda uyguladığınız işlem işe yaramadıysa, Ayarlar – Sohbetler – Sohbet Yedeği kısmına gidin. Burada bölümde, WhatsApp’ ta en son ne zaman yedekleme yapıldığını ve verilerinizi ne sıklıkla yedeklemek üzere ayarladığınız gibi bilgileri göreceksiniz. Eğer resimleri son yedekleme işleminden sonra sildiyseniz, fotoğraflarınızı kurtarmak için WhatsApp’ ı kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekecek. WhatsApp’ ı yeniden yüklerken, yedekten geri yükle seçeneğini kabul ettiğiniz takdirde tüm mesajlarınız, resimleriniz ve videolarınız geri yüklenecektir.

Sohbeti Dışa Aktarma Yöntemi

Silinen fotoğrafları geri getirme yöntemlerinden bir diğeri de Sohbeti Dışa Aktarma. Ayarlar – Sohbetler – Sohbet Geçmişi – Sohbeti Aktar adımlarını izlemeniz gerekiyor. Daha sonra resimleriniz hangi sohbetten silindiyse o kullanıcının WhatsApp hesabını seçin. Burada karşınıza çıkan ”Medyayı Dahil Et” seçeneğine tıklayın. Bunun üzerine “E-Postaya Aktar” seçeneğine tıkladıktan sonra seçtiğiniz sohbet içerisinde yer alan tüm verilere anında ulaşacaksınız.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir