Telefonunuzdan Bu Uygulamaları Silin

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Telefonunuzdan Bu Uygulamaları Silin

İnsanlar her zaman teknolojiyi iyi anlamda kullanmıyor bunun yakın örneklerinden birisi de Trend Micro güvenlik araştırmacıları tarafından yürütülen bir araştırma neticesinde ortaya çıktı.

Son zamanlarda teknolojinin hızla ilerlemesi ve mobil uygulamaların artması bize kolaylıklar sağlıyor fakat kötü amaçlı yazılım meraklıları yüzünden Play Store’ u kötü amaçlı yazılımlara ve dolandırıcılara karşı korumak zorlaşıyor. Yapılan araştırma neticesinde 29 android uygulamasında bu tehlikenin mevcut olduğu ortaya çıktı.

Hangi Uygulamalar Bu Riski Barındırıyor

Fotoğraf ve video düzenleme uygulamaları içerisinde bulunan malware yazılımların telefonlarınıza ücretli uygulamalar indirdiği, pop-up reklamlar gösterdiği ve kişisel verilerinize ulaştığı tespit edildi. Pro Camera Beauty, Cartoon Art Photo ve Emoji Camera gibi bir milyonun üzerinde telefonda bulunan uygulamalar ile Artistic Effect Filter,  Selfie Camera Pro ve Horizon Beauty Camera gibi yüz bin üzerinde telefonda kullanılan uygulamalar bu riski barındırıyor ve acilen telefonlardan silinmesi öneriliyor.

Uygulamaların amacı reklam arkasına gizledikleri arşiv sıkıştırma yöntemi ile kişisel veri ve fotoğraflarınıza erişim sağlamak.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir