PDF Dosyası Üzerinde Düzenleme Yapma

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Resmi yazışmalarla uğraşan birçok insan gün içerisinde PDF dosya alışverişinde bulunur. Bazen bu dosyalar üzerinde değişiklik yapmamız gerekebilir. Fakat PDF dosyaları ofis programları kadar düzenleme konusunda müsaitlik sunmaz. Peki, böyle durumlarda dosya üzerinde değişiklik yapmak istersek nasıl bir yol izlememiz gerekir?

PDF’ deki metin veya grafikleri doğrudan dosyanızın içinde değiştirmeniz mümkün. Yalnızca birkaç tıkla yeni bir paragraf ekleyebilir, yazım hatalarını düzeltebilir veya PDF sayfalarını yeniden düzenleyebilirsiniz. Hatta görüntü ekleyebilir veya fotoğrafları da düzenleyebilirsiniz.

Windows veya Mac masaüstünüzde Adobe Acrobat programını kullanarak PDF belgelerindeki metin ve görüntüleri düzenleyebilir, Acrobat Pro aboneliğiyle iOS ve Android cihazlarda da PDF dosyalarını düzenleyebilirsiniz.

Şimdi masaüstü düzenleme işlemi yapmanın 1. Adımına geçelim.

Adobe Acrobat İle Pdf Düzenleme

Adobe Acrobat programını açın

“Bir Dosya Seç” düğmesini tıklayın

Düzenlemek için bir dosya seçin

Açılan sayfada yer alan metin kısmı üzerinde düzenleme yapmak istediğiniz yeri tıklayıp düzenleme yapabilirsiniz. Hatta yan tarafta açılan biçim bölümünden de yazı üzerinde düzenleme yapmanız mümkün.

PDF dosyasında bulunan resim üzerinde düzenleme yapmak için de görüntüye tıklayın, ardından görüntüyü çevirmek, kırpmak, hizalamak, döndürmek veya düzenlemek için sağ bölmedeki “Nesneler” bölümündeki seçenekleri kullanın.

Düzenleme işleminin ardından dosyanızı kaydetmek için Dosya – Kaydet veya Dosya – Farklı Kaydet’ i seçin. Microsoft Office programları üzerinde düzenlemeyi tercih ederseniz, PDF dosyalarını JPG formatına, Microsoft Word belgelerine, Excel dosyalarına ve PowerPoint sunumlarına da dönüştürebilirsiniz.

Online Olarak Pdf Dosyası Düzenleme

https://www.sejda.com/tr/pdf-editor siteye giriş yapalım

Açılan sayfada “PDF Dosyası Yükle” sekmesine basın

Düzenleme yapmak istediğiniz yeri tıklayıp yazmak istediğiniz yazıyı yazın

İşlemin ardından altta bulunan “Değişiklikleri Uygula” sekmesine basın

Açılan sayfadaki “Download” sekmesine basın

Bu işlemlerin ardından dosyanız son hali ile indirilmiş olacak

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir