İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Son zamanlarda mobil internet paketlerine ait kampanyalar ne kadar artmış olsa da bazı kullanıcılar düşük internet paketlerinden oldukça şikâyetçi. Gün içerisinde sık olarak kullandığımız bazı çoğu uygulama da Wİ-Fİ ya da mobil veri olmaksızın kullanılamıyor. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, bilindiği üzere Wİ-Fİ ya da hücresel veri olmaksızın kullanılamıyordu. Ancak bu durum artık son bulmuş durumda. Peki Whatsapp’ ı herhangi bir internet bağlantısı olmaksızın nasıl kullanacağız?

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek siz de Whatsapp uygulamasını internetiniz olmadan kullanabilirsiniz. Ancak önemli bir hatırlatma yapmakta fayda var. Bu özellik sadece Android cihazlarda kullanılabiliyor.

1- Cihazınızdan Ayarlar-Diğer Ağlar-Mobil Ağlar-Erişim Noktası bölümüne gelin,

2- Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst köşede yer alan “ekle” ya da “erişim noktası düzenle” kısmını seçin,

3- Açılan ekrandaki kısımlara aşağıdaki bilgileri girin;

İsim: Herhangi bir kelime

APN: internet

Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı Noktası: 8080

4- Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra profili kaydedin ve bir önceki sayfa olan “Erişim Noktası Adları” bölümünden vermiş olduğunuz ismin yazılı olduğu kısmı seçmeniz yeterli.

Tüm bu işlemler gerçekleştirildiğinde WhatsApp üzerinden internet bağlantısı olmadan ücretsiz bir şekilde mesajlaşmanız mümkün. Son ve en önemli kısımlardan birisi ise; bu WhatsApp mesajlarına fotoğraf ve videoların dâhil olmadığını hatırlatmak isterim.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir