Instagram’da Mavi Tik Almak

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Instagram’da Mavi Tik Almak

İnstagram’ da mavi tik almak belki de like almak kadar önemli hale geldi. Peki nedir bu mavi tik? İnstagram her geçen gün büyüyen ve büyümeye de devam edecek bir uygulama. Bu uygulamanın yaygın olması ve kaydolmanın ücretsiz kılması yeni bir hesap açmayı da kolay kılan durumlardan birisi. Hal böyle olunca daha fazla beğeni (like) almak isteyen insanların sayısı da artıyor. Bunun en kolay yollarından birisi olarak da popüler kişi ya da kurum sayfalarının taklitleri de artıyor. İnstagram da bunun önüne geçmek adına “mavi tik” kozunu oynadı. İnstagram kullanıcılarının gerçek olup olmadığını belirlemek adına ismin yanına mavi tik ekledi. Öncelikle Twitter da başlayan bu uygulama artık İnstagramda da mevcut.

Mavi Tik almak için neler yapmalısınız?

İlk olarak Ayarlar bölümünde Onaylı Hesap Başvuru kısmına giriyoruz. Uygulama daha sonra sizden kullanıcı adınızı ve tam adınızı istiyor. Ardından adınızın ve soyadınızın doğru olduğunu kanıtlamak için kimlik, ehliyet, pasaport gibi resmi bir belgenin fotoğrafını çekip göndermenizi istiyor. Bu belgeleri profilinizde göstermiyor. Bunların tek amacı sadece adınızın doğruluğunu teyit etmek.

Bekleme süreci ile ilgili net bir bilgi yok fakat birkaç gün içinde mavi tik aldığınızı ya da ret cevabı ile karşılaştığınızı gösteren bir mesaj alıyorsunuz. Red yanıtı aldıysanız 30 gün sonra tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Instagram’ın mavi tik için önceliği ünlü kişiler ve global markalar.

Bu uygulama henüz dünyada tam olarak yayılmış değil bu nedenle biraz zaman alacaktır. Ayrıca bu yöntemi denemeden önce telefonunuzun güncellemelerini kontrol etmeyi unutmayın.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir