Instagram’ dan Büyük Mavi Tik Vurgunu

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Dünyada en fazla kullanıcıya sahip olan uygulamaların başında gelen Instagram yakın zamanda kullanıcıların karşısına mavi tik ile ilgili aldığı kararla çıktı. Mavi tik doğrulamasını paralı hale getiren Instagram birçok kullanıcının aynı anda akınına uğradı. Bir günde 44 milyon kullanıcı mavi tiki hesabına ekledi.

Sosyal paylaşım platformlarında doğrulama olarak bilinen ve mavi tik olarak bilinen özelliğin paralı hale gelmesi yeni bir trend oluşturdu. Twitter’ın ardından Instagram’ın da paralı mavi tik özelliğine geçiş yapması satışları patlattı.

Geçtiğimiz haftalarda başlayan ücretli mavi tik programında web uygulamasında 11.99$, mobilde ise 14.99$ aylık abonelik isteniyor. Belirli belgeler sağlandıktan sonra 18 yaş üzeri kullanıcılar mavi tik almaya hak kazanıyor.

Halen sınırlı ülkelerde kullanıma sunulan mavi tik programına kullanıcılar adeta akın etti. Sadece bir günde 44 milyon mavi tik satıldığı ve 660 milyon dolar gelir elde edildiği belirtiliyor. Ülkemizde aylık 260 TL ödeyen mavi tik butonuna sahip olabiliyor.

Mavi tike kendi emeğiyle sahip olanların pek hoşuna gitmeyen bu haber yine de sayının artmasına engel olmayacak gibi. Peki sizce bu kadar para vermeye değer mi?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir