Huawei Mate20 Kamerası İle Ezber Bozmaya Geliyor

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Huawei, yeni amiral gemisi Mate 20 Pro modelinde değişikliğe gitti. 3’lü Leica kamera seti kullanılmasına rağmen kamera tasarım farklılıklar var.

Telefonun arka kısmında orta noktaya konumlandırılan ana kameralar, geniş açı, ultra geniş açı ve telefoto lensler olarak belirlenmiş. 40, 20 ve 8 MP çözünürlükte 3 kamera ile daha kaliteli çekim imkanı sunuyor.

40 Megapiksel çözünürlüğe ve f/1.8 diyafram değerine sahip geniş açılı ana kamera, 20 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyafram değerinde Ultra geniş açılı 2. Kamera ve 8 Megapiksel ve f/2.4 diyafram değerine sahip telefoto lens. 3x ve 5x zoom ile 0.6x’lik geniş açılı fotoğraflar çekebiliyoruz. 2.5 cm’den makro fotoğraflar çekme imkanı da sunuyor.

Videolarda da devrim yapan Mate 20 Pro’da, videoda netlikten çıkmak neredeyse imkansız. Hareketli nesneleri takip edebilen kamera, yapay zeka ile beraber anlık olarak bu işlemleri gerçekleştirebiliyor. Yapay zeka hem odağı hem de arka plandaki detaylı işliyor. 8 Megapiksel değerinde ve f2.4 diyafram değerine sahip Telefoto lens ile birlikte sarsıntılara da meydan okuyor. Full HD 60 FPS ve 4K 30 FPS video modları mevcut. Ön kamera 24 Megapiksel ve f/2.0 diyafram değerine sahip.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir