Drone Çekimleri | Patara Kum Tepeleri | Patara Plajı

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Eşsiz doğa harikalarıyla yerli ve yabancı turistlere farklı bir dünyanın kapılarını açan Antalya’ da, çölü andıran Patara Plajı’ ndaki kum tepeleri ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi görüyor. Çöle benzeyen tepelerde tozlu bir yolculuğa çıkan turistler aynı zamanda kumlara uzanarak gün batımını izlemenin tadını çıkartıyor. Ayrıca Patara’ da atlı ve develi safari turlarına da katılan turistler, ardından denize girerek günün yorgunluğunu atıyor.

Antalya’ nın Kaş ilçesi sınırlarında yer alan Patara Plajı, kimi rivayete göre 12 kimi rivayete göre ise 18 kilometre uzunluğunda eşsiz sahilinin yanı sıra çölleri anımsatan kum tepeleriyle de ziyaretçilerini etkiliyor.

Kentte turistlerin en fazla merak ettiği yerlerden biri de Kaş ilçesindeki, Likya Birliği’nin başkenti olan ve tarihi binlerce yıl önceye dayanan Patara Antik Kenti’nin yanındaki kum tepeleri.

Tarihte önemli bir yere sahip olan Patara Apollon ve Artemis’ in doğduğu yer olarak bilinmektedir. Zamanında Kemal Sunal ve Şener Şen’ in başrolünü oynadığı ‘Tosun Paşa’ ile İbrahim Tatlıses’ in başrolünde yer aldığı ‘Sabuha’ filmleri Patara’nın kum tepelerinde çekilmiştir.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir