Android Telefonlarda Unutulan “Desen Şifre” ya da “PİN Kilidi” Nasıl Açılır?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte günlük işlemlerimizin çoğunu ya da sosyal medya hesaplarımızın idaresini artık telefonlarımız ile hallediyoruz. Bu durum telefonlarımızın güvenliğini de beraberinde getiriyor. Çoğu insan da bunu göz önünde bulundurarak telefonlarına ekran kilidi koyuyor. Bu yazımda sizinle unutulan ekran desen şifresini ya da pin kilidini telefonu sıfırlamadan ve herhangi bir uygulama yüklemeden kaldırmanın yöntemlerini paylaşacağım.

Android Sürümü 4.4 ve Altında Olan Cihazlar İçin Telefon Desenini Sıfırlamak

Android 4.4 veya altında olan cihazlarda birkaç başarısız denemeden sonra “Deseni Unuttum” seçeneği ile karşılaşacaksınız. Bir sonraki adımda, güvenlik sorusuyla veya Google Hesap bilgilerinizi kullanarak ekranın kilidini kolayca açmanız mümkün.

Android sürümü 4.4’ ten daha yüksek cihazlar için bu seçenek olmasa da, birçok cihaz için benzer yöntemler geçerli.

Google Cihazımı Bul’ u Kullanarak Kilidi Kaldırmak

Telefonunuz kilitliyse ve kilidini hatırlamıyorsanız, Google’ ın “Cihazımı Bul” uygulamasını kullanarak telefonunuzu başka bir cihazdan sıfırlayabilir ya da kilidini açabilirsiniz. “Cihazımı Bul” uygulamasını Google Play Store’ dan indirip ya da bilgisayarda tarayıcı üzerinden “Cihazımı Bul” sayfasına gidin ve kilitli telefonda kullandığınız Google hesabı ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra kilitli cihazda mobil veri açıksa veya cihaz internete bağlıysa, bir süre sonra uygulama otomatik olarak kilitli cihazınızı bulacaktır.

Daha sonra “Güvenli Cihaz” seçeneğini seçin ve başka bir telefon numarasına arama yaparak kilit ekranını kaldırabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz güvenilir cihazdan çağrı alındığında kilit ekranı açılır.

Samsung Telefonların Kilidini Açmak

Samsung telefonların kilidini kaldırmak için, BURAYA TIKLAMANIZ ve Samsung ID ve şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor. Tüm yasal bilgi seçeneklerini kontrol ettikten sonra cihazın harita konumunu gösterecektir.

Açılan haritada, çift tıklamanız gereken bir “kilit açma” seçeneğini karşınıza gelecek. Uzak telefonun kilidini açmak için seçiminizi onaylayın. Sonrasında cihazınızın kilidi açılacaktır.

Oppo, Acer, Sony, LG ve HTC’ nin Kilidini Açmak Oppo, Acer, Sony, LG veya HTC kullanıyorsanız yukarıda bahsetmiş olduğumuz Android 4.4 ve altındaki cihazlar için olan adımlara benzer “Deseni Unuttum” yöntemini kullanabilirsiniz. Birkaç başarısız denemeden sonra cihazınız 30 saniye boyunca kendisini kilitleyecektir. Süre bitmeden “Deseni Unuttum” sekmesine tıklayın. Cihazınızın kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaptığınızda, telefonunuzun kilidi açılacaktır.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir