YouTube Toplu Abonelikten Çıkma

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan YouTube her ay ortalama 1,9 milyar kişinin ziyaretine uğruyor. Bu sayı günlük ise yaklaşık olarak 30 milyon. Hal böyle olunca YouTube’ deki kanal sayısı da azımsanmayacak kadar çok sayıda. İlgi alanlarımıza göre kanalları takip edebiliyor ya da kanalları takipten çıkabiliyoruz. Peki bu abonelikten çıkma işlemini toplu bir şekilde yapmak mümkün mü? Bu yazımda sizlere YouTube’ de abone olduğunuz tüm kanalları topluca nasıl takiten çıkarız bundan bahsettim.

Öncelikle bilgisayarınızdan Google hesabınızla YouTube’ a giriş yapmanız gerekmekte. Daha sonra  https://www.youtube.com/feed/channels sitesine gidiyoruz. Burada sizin abone olduğunuz tüm kanallar listeli bir şekilde karşınıza çıkacak. Açılan sayfada herhangi bir boşluğu sağ tıklayıp açılan sayfada yer alan konsol (incele-console) sekmesine basın. Bu işlemin ardından aşağıda yazan kodu kopyalayıp Consele kısmında yer alan boşluğa yapıştırın ve Enter’ e basın. Tüm aboneliklerden otomatik olarak çıkış yapmış olacaksınız.

KOD:

function reddit_strangestringtobesafe_unsubscribe(channel){channel.click();document.querySelector(“#main yt-button-renderer#confirm-button”).click();}Array.prototype.forEach.call(document.querySelectorAll(“paper-button[subscribed].ytd-subscribe-button-renderer”), function(el){setTimeout(function(){reddit_strangestringtobesafe_unsubscribe(el);}, 10);});

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir