Opera Mini’ den Hiçbir Tarayıcıda Bulunmayan Özellik

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

İnternet kullanımının önemli bir yerini oluşturan tarayıcılar her geçen gün kendisini geliştiriyor. Opera da kullanıcı odaklı olarak bu tarayıcılar arasında en popülerlerinden birisi. Opera’nın Mini sürümü sayesinde artık kullanıcılar, özel dosya paylaşım uygulamalarına gerek kalmadan dosya gönderip alabilecekler.

Kullanıcı odaklı olarak sunduğu özelliklerle birçok kişi tarafında tercih edilen bir uygulama olan Opera Mini, yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıktı. Reklam engelleme ve VPN gibi özellikleri bünyesinde barındıran uygulama, rakiplerinden bir adım daha öne geçmek için bu özelliği kullanıma sundu.

Opera Mini, çevrimdışı dosya paylaşımını destekleyen ilk tarayıcı olmayı başardı. Yaklaşık yüz milyon kullanıcıya sahip Opera Mini; fotoğraf transferi, video transferi ve ses dosyası transferini birbirine yakın olan cihazlar arasında çok hızlı bir şekilde yapabiliyor. Üstelik herhangi bir paylaşım sınırı ve internet bağlantısı da gerekmeksizin. Hızlı, güvenli ve çevrimdışı olarak da kullanılabilen bu özellikle birlikte ekstra bir dosya paylaşım uygulamasına gerek duymuyorsunuz.

Opera Mini ile yüksek dosya paylaşım hızıyla Bluetooth bağlantısından 200 kat daha hızlı dosya aktarımı mümkün. Çevrimdışı ve hızlandırılmış dosya paylaşımı, Opera Mini’nin yakınındaki cihazlar arasında kurduğu Wi-Fi bağlantısı ile mümkün oluyor

Dosya gönderimi için menülerden “Dosya Paylaşma” bölümüne gidin ve “Gönder veya Al” seçeneğini işaretleyin. Opera Mini, QR kod oluşturarak QR kodu okutan iki cihazı birbirine bağlıyor. Dosya başarıyla transfer edildiğinde, gönderen kişiye bildirim gidiyor ve alıcı, Opera Mini’de yer alan “Alınan” sekmesinden dosyalara erişebiliyor.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir