İstenmeyen SMS’ ler Nasıl Engellenir?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Gün içerisinde bilmediğimiz ya da istemediğimiz yerden birçok spam mesajı alıyoruz. Bu durum bazen sinir bozucu boyuta geliyor. Peki bu durumdan kurtulmanın bir yolu var mı? iOS SMS engellemenin ve Android SMS engellemenin çok kolay bir yolu var.

Android cihazlarda SMS engelleme nasıl yapılır?

  • Gelen mesajın hemen sonunda yer alan kodu bir yere not edin.
  • Daha sonra mesajlar menüsünün üst bölümünden “Ayarlar” sekmesine girin. Burada bulunan “Mesajları Engelle” sekmesine dokunun.
  • Bir kuruluştan gelen mesajı engellemek istiyorsanız “İfadeleri Engelle” sekmesine girin ve açılan kutucuğa mesaj sonunda gelen kodu yazın. Artık hiçbir şekilde o koda sahip mesajlar size gelmeyecek.

IOS cihazlarda SMS engelleme nasıl yapılır?

 1. Mesajlar uygulamasında bulunan yazışmayı açın, kişi adına ya da telefon numarasına dokunun. Daha sonra “Bilgi” sekmesine dokunun. Bilgi ekranının alt kısmına kaydırın ve “Uyarıları Gizle” kısmına dokunun.

2. Ayarlar menüsüne girin ve buradan “Mesajlar” sekmesine gidin. Ardından “Bilinmeyenleri Filtrele” seçeneğini açın. Artık uygulama içinde bilinmeyenler diye ayrı bir kategori bulunacak siz de buraya düşen mesajların bildirimlerini almayacaksınız.

Ayrıca 3. Parti yazılımlarla da sms engellemek mümkün.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir