E-Devlet’ te Yeni Dönem Başlıyor

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

E-Devlet’ te Yeni Dönem Başlıyor

E-Devlet’ te abonelik dönemi 18.02.2019 tarihinde hayatımıza girecek. Yakın zamanda Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay tarafından konu ile ilgili açıklamalar yapılmıştı. Her ne kadar Mart ayında uygulanmaya başlanacağı söylense de Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi uygulamanın yarın itibariyle kısmi olarak da olsa yürürlüğe gireceğini açıkladı.

Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için geliştirilen uygulama internet üzerinden işlem yaparak sıra bekleme gibi sorunların önüne geçmeyi planlıyor.

Yapılan açıklamaya göre, uygulamanın şimdilik internet ve doğalgaz aboneliklerinin iptali gibi kısmi işlemler yapabilmenizi sağlayacak. Kalan tüm işlemlerin ise 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacağı bilgisi verildi.

CB Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklamada: “ Yakın zamanda diğer abonelikleri de uygulamaya dahil ederek milletimize yakışır şekilde dijitalleşmeyi ülkemizin her hanesine ulaştırmaya devam edeceğiz. Dijital Dönüşüm Ofisi olarak koordine ettiğimiz ve Ticaret Bakanlığımızın çıkarmış olduğu mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle vatandaşımız artık elektrik, doğalgaz, su ve Türk Telekom aboneliklerini e-Devlet üzerinden yapabilecekler.” İfadelerini kullandı.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir