Cep Telefonu Kişi Resimleri İle Facebook Profil Resimlerini Eşleştirme Nasıl Yapılır?

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Rehberinizdeki kişilere çok fazla uğraşmadan kolayca profil resmi yüklemek ister misiniz? O halde aşağıdaki adımları izleyerek, siz de kolayca rehberinizdeki kişilere ait resimleri kolayca yükleyebilirsiniz.

Cep telefonumuza yeni bir numara eklerken isim olarak akılda kalan notlar eklemeyi tercih ederiz. Bu da bazen yetersiz kalabilmektedir. Bunun önüne geçmek için en kolay yollardan birisi de elbette kişi bilgisinin yanına profil fotoğrafı da eklemek olacaktır. Ama tek tek bununla uğraşmak da epeyce meşakkatli bir durum. Artık bunun kolay bir yolu var.

Facebook resimlerini iPhone ve Android cihazlardaki kişilerle senkronize etmek mümkün. Ancak bunun için telefon rehberinizdeki kişilerin Facebook profiline erişmeniz gerekli. Böylece kullanıcı Facebook’ ta profil resmini değiştirse bile rehberinizdeki fotoğraf otomatik olarak güncellenecektir. Rehber uygulamasında da istediğiniz görüntüleri ekleyebileceğinizi de unutmayın.

Görüntüleri Nasıl Eşleştirebilirim?

  • Hem Android hem de iOS platformlarında ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz Sync.ME isimli uygulamasını telefonunuza indirin. İndirmek için BURAYI TIKLAYINIZ.

Uygulamanın temel amacı spam aramalarını tespit etmek ve bilinmeyen bir numaradan gelen aramalara karşı uyarı olmasına rağmen, kişilerin fotoğraflarını Facebook’ tan almak ve telefon rehberinize eklemek için de kullanılabiliyor.

  • Yükleme işleminden sonra uygulamayı açın. Uygulamanın Rehberinize erişmesine izin verin. Açılan ekranda, telefon numaranızı girin ve Devam et butonuna basın.
  • Uygulamanın numaranızı kaydetmesi için biraz bekleyin ve ardından sosyal hesap bağlamanızı isteyecek. Uygulamayı Facebook ile burada eşleştirebilirsiniz.
  • Facebook’a giriş yapın ve uygulamanın Facebook hesap bilgilerinize erişmesine izin verin. Bununla, Facebook hesabınız Sync.ME ile senkronize olacak. Profil resimlerini senkronize etmeye başlamak için sağ üst köşedeki Next butonuna dokunun.
  • Daha sonra uygulama rehberinizdeki kişileri eşleştirmeye başlayacak ve tamamlandığında eşleşen kişileri incelemenizi isteyen bir pencere açılacak. Bu işlemin ardından OK butonuna basınız.
  • Uygulamanın eşleştiği kişilere baktıktan sonra, profil resminin senkronizasyonunun başlaması için sağ üst köşedeki Next butonuna tekrar basın.
  • Güncellenmiş fotoğrafları görmek istediğiniz zaman uygulamayı tekrar açıp ve Senk sekmesini seçmeniz yeterli. İstediğiniz bir resmi seçmek için tekrar Senk simgesine dokunmanız yeterli olacaktır.

Uygulamayı yüklemeden önce; rehberinizi ve facebook hesabınızı uygulama ile eşleştirerek kişisel bilgilerinizi paylaştığınızı hatırlatmak isterim.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir