Arka Planda Çalışan Uygulamalarda İnternet Kullanımını İptal Etme

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte telefonlar içerisinde internet kullanımının sayısı da oldukça artmış durumda. İnternet kullanmak her ne kadar keyifli ve faydalı olsa da internetinizin kotası yetersiz olursa internet veri kullanımınızı kontrol altına almanız gerekir. Aksi takdirde kota aşımı ve yüksek fatura bedelleriyle karşılaşmanız mümkün.  Bu nedenle sık kullanmadığınız ama arka planda çalışan uygulamaların internetinizi kullanması kotanızı bitirecektir.  Peki bu durumdan kurtulmak için ne yapmanız gerekir?

Öncelikle belirtmek istediğim konu bu özellikler Android cihazlar için geçerli. Ayrıca bu durum Android versiyonuna göre bazı değişiklikler gösterebilir.

– Android telefonda “Ayarlar” menüsünü açın

– Ardından “Uygulamalar ve Bildirimler” veya versiyona göre sadece “Uygulamalar” seçeneğini seçin. Telefonunuzda yüklü uygulamalar liste halinde karşınıza gelecektir

– Arka plan internet mobil veri kullanımını kısıtlamak istediğiniz uygulamayı listeden bulun

– Daha sonra “Veri kullanımını” veya Android sürümüne göre “Mobil Veri ve Wi-Fi” yi seçin

– Son olarak “Arka Plan Veriler” anahtarını kapatın.

Uygulama artık arka planda internet mobil verileri kullanmayı durduracaktır. Sadece uygulamayı açtığınızda internet mobil veri kullanımı aktif olacaktır.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir