Adobe’ den Videolar İçin Akıllı Etiket

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Dünya yazılım devlerinde Adobe video içeriklerine uygun anahtar kelimeleri bulmayı kolaylaştıracak yapay zeka harikası “Akıllı Etiketler” i kullanıma sundu.

Kullanıcıların üretmiş oldukları video içeriklerine otomatik olarak etiket oluşturan ve videoları kategorize eden Akıllı Etiketler, şu an için sadece kurumsal kimliğe sahip kullanıcılar için beta sürümü kullanımına izin veriyor.

Adobe Yöneticilerinden Santiago Pombo, Adobe AR-GE çalışanları tarafından geliştirilen videolar için ‘Akıllı Etiketler’ özelliği, her bir video için iki ayrı etiket grubu oluşturuyor. İlk olarak 150.000 değişik ögeyi ve bu ögelerin özelliklerini gruplarken ikinci grup gündelik hayattaki eylemleri (koşmak, yürümek ve su içmek gibi) gruplandırmak için kullanılıyor.

Akıllı Etiketler yapmış olduğu tahminleri yüzdeleyerek puanlandırma seçeneği de sunuyor. Kullanıcıların hatalı tahminleri Adobe’ ye geri bildirimde bulunması ile uygulama kaliteyi artırmak adına kendisini güncellemek için ayrıca bir çalışma yapıyor. Fakat tahminler beklenenin üzerinde iyi sonuçlar veriyor. Yapılan etiketlendirme video başına ortalama 4 saniye ya da altında sonuçlar veriyor.

Etiketlendirme işleminin gelecekte 10 dakikaya kadar çıkmasını planlayan Adobe kullanıcılara şimdilik 1 dakika veya daha kısa kliplerde yardımcı olabiliyor.

Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram
Youtube
Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir